Kontracepcija

zaboravljena pilula

zivka123

Postovani doktore,

Pijem qlaira vec 3g..u petak sam imala nezasticen odnos..tablete pijem redovno navecer oko 19/20 sati..
U subotu nisam popila navecer na vrijeme 8.tabletu nego u nedjelju ujutro u 6 i 15..
To je nesto manje od 12 sati..
Planiram u nedjelju navecer popiti redovno narednu 9.
Da lj je to ispravno i kolika je sansa za trudnocu.
Unaprijed zahvalna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pravilno ste postupili. Ne postoji mogućnost trudnoće jer kašnjenje nije bilo duže od 12 sati.

ivana1805

Poštovani,

6.dan uzimanja pilula(11.dan ciklusa) zaboravila sam ju popiti ujutro kao i inače i popila sam ju navečer, dakle otprilike 15 sati od uobičajenog vremena uzimanja. Dan prije, oko 22 sata navečer imala sam nezaštićeni spolni odnos, kao i 5 dana kasnije. Ostale sam pilule uzela redovito. Kolika je šansa za trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoćom je samo teorija. To što je prošlo par sati više od preporučenog vremena neće prouzročiti ovulaciju.

vampire55

Poštovani,
pijem kontracepcijske tablete već godinu i pol, u početku pila sam Softinelle P, a zadnji mjesec doktor me prebacio na Yaz koje su istog hormonskog sastava kao i predhodne. Do sada sam ih uvijek redovito uzimala, no zaboravila sam uzeti jučerašnju tabletu (21. iz predzadnjeg reda blistera), pijem ih inače u 21h. Uzela sam zaboravljenu tabletu jutros u 9h i 45min, što je realno zakašnjenje malo više od 12h. Zanima me da li da nastavim normalno uzimati tablete, također i placebo ili je potrebno preskakati placebo tablete i odmah nastaviti sa novim blisterom?
Što se tče spolnog odnosa, zadnji je bio 13.5. Postoji li ikakva opasnost od trudnoće zbog zaboravljene tablete?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Ne postoji mogućnost trudnoće kod tako malog kašnjenja s tabletom.

zivka123

Pijem qlaira vec dugo 3 g.
Zaboravila sam popiti 22 tabletu pa sam popila zajedno sa 23 u nedjelju.da li sam ispravno postupila s obzirom da je nedjelja i nisam imala novi blister da kupim kako pise u uputama?
Da li je ok da nastavim blister do kraja?odnose nisam imala unazad 15 dana ali me zanima za naredni period da li je smanjena zastita i sta mi je zapravo ispravno uciniti
Hvala mnogo unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ispravno ste postupili. nastavite s uobičajenim uzimanjem. Za svaki slučaj idućih 7 dana koristite dodatnu zaštitu.

zara21

Pozdrav.. pijem vec 7 mjeseci softlinelle p redovito. Jučer sam zaboravila popiti u 21h 15.pilulu, a prije toga 2 h sam imala spolni odnos i dečko je ejakulirao u mene. Zaboravljenu pilulu sam popila drugi dan u 19h. Kolika je mogućnost trudnoće te moram li popiti pilulu za dan poslije (te do kad ju moram popiti)?
Također me zanima kako da pijem pilule nakon ove kutije: da li da pijem placebo pilule i nastavim normalno sa novom kutijom ili da preskočim placebo tablete i nastavim odmah nakon rozih tableta sa novom kutijom?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uzimanjem djelatnih tableta iz ove kutije, placebo tablete izostavite i nastavite odmah s novom kutijom. Krvarenje (menstruacija) će se javiti nakon što potrošite djelatne tablete iz druge kutije, ali je moguće probojno krvarenje tijekom uzimanja tih tableta.

zara21

Hvala na odgovoru.. zanima me jos da li mogu ostati trudna s obzirom na situaciju?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Mogućnost trudnoće je samo teorija. Ovulacija je vrlo složen proces hormonske interakcije da bi do nje došlo nakon jedne propuštene tablete.

Maja123456789

Postovani,
Pijem Diane35 vec godinu i pol dana. Zadnju menstruaciju sam dobila 22.5. Pocela sam piti diane35 u nedjelju 27.5. Zaboravila sam popiti pilulu sljedeci dan (28.5.) pa sam onda 29.5. zajedno popila tablete za 2. i 3. dan (znaci drugu tabletu s 24 sata kasnjenja). Danas (1.6.) sam s deckom imala nezasticen odnos i svrsio je u mene. Zanima me ima li razloga za brigu i trebam li piti tabletu za dan poslije?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Nema potrebe za dodatnim tabletama.

ma1ea

Postovani doktore, dogodila mi se ogromna glupost. 1.6. Sam trebala krenuti s novim pakiranjem yasmina i popit prvu tabletu, međutim ja sam u svoj zbrci tu vecer zaboravila popit tabletu, 2.6. Ujutro sam imala spolni odnos s deckom i svrsio je u mene, i tek navecer kad sam shvatila da sam zaboravila prvu tabletu, popila sam odmah dvije kao u uputama. Znam da sad trebam pazit dva tjedna i da nastavim normalno piti tablete, ali zanima me kolike su sanse za trudnocu, posto je prva tableta. Samo napomena, u petak navecer zavrsavala mi je menstruacija i jos uvijek je malo curilo.

ivanavana

postovani,
pocela sam ponovno piti Logest nakon par godina.
nakon 1.pilule 1.dana menstruacije , povracala sam unutar jednog sata i pretpostavljam da se nije apsorbirala. sada sam 7.dan pa me zanima da li treba koristiti dodatnu zastitu, te da li raditi pauzu ili nastaviti piti sljedecu kutiju bez pauze.
hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ma1ea, šanse za trudnoćom su samo teoretske. Teško da će zbog jedne propuštene tablete nastupiti ovulacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ivanavana, nastavite s uobičjenim uzimanjem tableta i pauzom. Tijekom 7 dana od zaboravljene tablete treba primjenjivati dodatnu zaštitu.

Fashionlover

Postovani
Situacija je sljedeca. Pocela sam uzimati pilule prije mjesec dana
3 dana sam ih zaboravila popiti i navecer sam imala odnos s tim da sam prije odbosa popila tabletu i poslije odnosa jos jednu. Zavrsavala mi je menstruacija tada pa me zanima mogu li ostati trudna? Jer 3 dana nisam pila

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste propustili 3 pilule postoji mogućnost trudnoće.

Nazad
1 ... 30 31 32 33 34 35 ... 38
Naprijed