Kontracepcija

zaboravljena pilula

zivka123

Molim vas savjet..zbig stresa i frke trenutno u zivotu sam jednostavno zaboravila popiti na vrijeme 9.pilulu te sam ju popila zajedno sa 10om.
Isti taj dan sam imala nezasticen odnos te sam popila 9tu i 10tu zajedno odmah poslije odnosa(u 21 kada inace pijem).inace pijem qlaira par godina..
Da li pistoji sansa za trudnocom..
Hvala na odg

Fashionlover

Ja bih pitala jos nesta.. naime da prepricam ponovno situaciju da nebi doslo do zabune
Pijem mjesec dana rosanelle tablete i zaboravila sam popiti tri. Adnju vecer sam imala nezasticen odnos i decko je svrsio u mene. Onda sam popila dvije odjednom tu vecer... a zavrsavala mi je menstruacija
Dan poslije sam popila jos jednu i imala taj dan nezasticen odnos ali decko nije srsio u mene. To je bilo u cetvrtak i petak i subotu sam normalno pila tablete ali u nedjelju ponedjeljak i danas opet nisam popila tablete
Jurros mi se pojavilo krvarenje onako slabo.. dali je to znak menstruacije jer sam prestala piti tablete prije tri dana ili nesto drugo?
Dali je to moguc jer sam prosli tjedan imala menstruaciju? Ili je u pitanju trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Živka, ne postoji mogućnost trudnoće, obzirom na dan kada je tableta propuštena učinkovitost kontracepcije se nije smanjila.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana fashioniover, krvarenje se javilo jer ste prekinuli s tabletama. Obzirom na kaotičan način koji ste uzimali tablete teško da je moglo doći do trudnoće: Savjetujem da se držite uputstava uzimanja tableta radi Vašeg zdravlja.

Thauris

Poštovani,
Pijem Softinelle P od 10 mj 2017. godine zbog policisticnih jajnika. 24 roze tablete + 4 placebo.
Zaboravila sam popiti 23. tabletu i primjetila kada sam isla popiti 24. Dakle prošlo je više od 12 sati. Odabrala sam mogućnost da popijem 23 i 24 tabletu zajedno, bacim placebo i nastavim sa novim blisterom.
Ali nigdje mi u uputama ne piše trebam li dalje koristiti dodatnu zaštitu tijekom spolnog odnosa kojeg imam redovno (tako da sam sigurno imala odnose za vrijeme plodnih dana).
Također mi piše da je mogućnost zastite smanjena ukoliko se zaboravi tableta sa početka ili kraja blistera. Zanima me koliko i trebam li se brinuti?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

macuka

Poštovani,

Pijem diane 35 vec 7 godina s dvije manje pauze.
Danas sam trebala popiti 17. tabletu, no shvatila sam da sam zaboravila ponijeti tablete sa sobom, a na petodnevnom putovanju sam. Znaci propustit cu 5 zadnjih tableta iz blistera. Ne brinem se zbog trudnoce jer nisam neko vrijeme imala seksualne odnose, nego me brine kada i kako nastaviti piti da ubuduce zastita ne bude umanjena?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, onda napravite sedmodnevnu pauzu i nakon toga nastavite s novom kutijom. Djelotvornost se neće smanjiti.

Lucy16

Poštovani,

Pijem kontracepcijske pilule Qlaira.
Dana 30.4. (ponedjeljak) zaboravila sam uzeti pilulu (12. u pakiranju). Uzela sam je, prema uputama, drugi dan zajedno sa 13. pilulom. Spolni odnos prije zaboravljenje pilule bio je u noci sa 28. na 29.4 (ejakulirao je u mene). Spolni odnos nakon zaboravljenje pilule bio je 13 dana nakon( posto je prosao period od 9 dana propisanih na uputama, nismo koristili dodatnu zaštita, takoder je ejakulirao u mene). Menstruacija je trebala nastupiti 16.5. , ali nije bila potpuna, tj trajala je 2 dana i bio je smeđi isjecak. Od 23.5. do 1.6. pila sam Medazol antibiotike radi vaginalne bakterijske infekcije (uz to i propisane Madazol vaginalete). U tom periodu koristili smo kondom kod odnosa. Prvi odnos bez kondoma je bio 7.6. Menstrucija je trebala doci 12.6. Osjecam sve simptome kao da je imam, ali krvarenja nema (ni nikakvog isjedka). Zanima me, utjecu li antibiotici na menstruaciju ili postoji šansa za trudnocom, ponajvise radi te zaboravljene pilule i prosle menstruacije koje prakticki nije bilo?

Lijep pozrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prilikom uzimanja kontracepcijskih tableta uobičajeno je da se krvarenja smanjuju, a povremeno mogu i izostati. Mogućnost trudnoće je samo teorija, ali za svaki slučaj možete učiniti test na trudnoću.

Rian@

Postovani, molim vas za pomoc, zadnjih nekoliko mjeseci pijem Adexa pilule i sve je do sad bilo u najboljem redu. Tablete iz poslijednjeg blistera sam pila svaki dan oko 9h ujutro i zavrsila sam s njim u cetvrtak 9.8. U dogovoru s ginekologom nisam napravila pauzu od 7 dana nego sam u petak 10.8. odmah nastavila s iducim blisterom. No iduci blister sam pocela piti u petak oko 19h jer sam shvatila da mi je zbog obaveza puno prakticnije piti tablete predvecer, kad sam doma slobodna. Dakle u petak, subotu i jucer sam popila tablete iz novog blistera oko 19h, ali danas sam neocekivano morala ostati duze vani i popila sam tabletu tek sad oko 22.30, cim sam usla u stan. I sad sam se zapitala jesam li uopce smjela novi blister prebaciti s jutra na vecer, iako nije bilo menstruacije izmedu. Ginekolog mi je rekao da mogu promijeniti doba dana kad pijem pilule, ali nisam razmisljala vrijedi li to i kad se "spajaju" 2 blistera za redom. Znaci li to sto sam danas popila 4. pilulu iz novog blistera nesto iza 22h da zapravo kasnim 13h s pilulom, jer na uputstvima pise da do 12h mogu kasniti bez straha od trudnoce, ali vise od toga ne. Imala sam spolne odnose tijekom ova 4 dana pa me sad strah da nisam zasticena. Molim vas za pojasnjenje. Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne može se ništa dogoditi. Zaštita nije smanjena bez obzira što ste pomakli vrijeme uzimanja i preskočili krvarenje. S zadnjom tabletom ste zakasnili tri i pol sata jer vam je sada normalno vrijeme uzimanja 19 h. Nema razloga za brigu.

Gaga2819

Postovani! Pijem pilule vec vise od 4 godine. Desilo se da sam propustila 3 pilule uzastopno. Jasno mi je da rizik od trudnoce postoji ali da li je rizik veliki s obzirom na to da pijem pilule godinama, i da su propustene 12,13 i 14ta tableta??? 14tu sam popila naknadno. Da li je to u redu? Da nastavim sa ostatkom pilula? Takodje, imala sam rizican odnos prilikom kog je partner ejakulirao u mene, tada sam bila pokrivena pilulama, medjutim od sledeceg dana desio se propust. Da li sam bila zasticena tada? Kako postupiti dalje? Treba li da brinem zbog trudnoce?
Unapred hvala!!!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Mogućnost trudnoće je minimalna, ali ipak postoji. Ukoliko ne dobijete menstruaciju uradite test.

Martina.tina112

Pozdrav, imam jedno pitanje te se nadam da ce me vase strucno misljenje smiriti. Veliki sam panicar. Pijem naelia tablete 1 godinu i 7 mjeseci. Naime u 6 mjesecu sam zaboravila popiti pilulu u drugom tjednu blistera, pilulu nisam nadoknadila jer nisam shvatila da sam ju propustila. Tokom tog mjeseca imala sam redovite odnose sa deckom i prije i poslije propustene tablete ali smo koristili metodu prekinutog snosaja. Nakon te propustene tablete imala sam tri menstruacije koje su bile drugacije od prethodnih, trajale su jednako dugo ali su bile puno oskudnije i drugacije boje. Mene zanima, postoji li mogucnost trudnoce jer su menstruacije bile drugacije nego prije? Uvjeravam se da je sve u redu i da je to zbog kontracepcije ali se jednostavno ne mogu smiriti jer sam citala da neke zene dobivaju menstruaciju i trudne su. Hvala unaprijed

Martina.tina112

Pozdrav, imam jedno pitanje te se nadam da ce me vase strucno misljenje smiriti. Veliki sam panicar. Pijem naelia tablete 1 godinu i 7 mjeseci. Naime u 6 mjesecu sam zaboravila popiti pilulu u drugom tjednu blistera, pilulu nisam nadoknadila jer nisam shvatila da sam ju propustila. Tokom tog mjeseca imala sam redovite odnose sa deckom i prije i poslije propustene tablete ali smo koristili metodu prekinutog snosaja. Nakon te propustene tablete imala sam tri menstruacije koje su bile drugacije od prethodnih, trajale su jednako dugo ali su bile puno oskudnije i drugacije boje. Mene zanima, postoji li mogucnost trudnoce jer su menstruacije bile drugacije nego prije? Uvjeravam se da je sve u redu i da je to zbog kontracepcije ali se jednostavno ne mogu smiriti jer sam citala da neke zene dobivaju menstruaciju i trudne su. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su menstruacije dolazile na vrijeme sigurno se ne radi o trudnoći. Krvarenja kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju su oskudnija, a ponekad mogu i izostati.

Gaga2819

Postovani!
Juce sam pisala oko problema sa tri zaboravljene pilule. Hvala Vam na odgovoru. Sada imam drugo pitanje. Danas sam naknadno popila trecu zaboravljenu pilulu, kao sto ste rekli. Medjutim, u toku dana javilo mi se krvarenje. Jasno mi je da je to vanmenstrualno krvarenje koje se javlja zbog propustenih pilula, ali ono sto mene zanima je da li se moje telo sada ponasa kao da imam menstruaciju, tj da li to moze da mi bude neki vid potvrde da nisam trudna, posto ipak krvarim?? Oprostite ako pitanje nije dobro formulisano ili ako je glupo, ali imam potrebu da nadjem objasnjenje. Unapred Vam hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju zbog propuštenih pilula, a ne o 'pravoj menstruaciji' (iako žene koje uzimaju kontracepciju nemaju pravu menstruaciju nego tvz. prijelomno krvarenje). Mogućnost trudnoće je samo teoretska. Ukoliko nakon zadnje tablete ne nastupi krvarenje uradite test.

Gaga2819

Postovani, zelim da Vam se zahvalim na strpljenju i jasnim objasnjenjima. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav

Nazad
1 ... 31 32 33 34 35 36 ... 38
Naprijed