Kontracepcija

Zaboravljena prva tableta

PJ1313

Poštovani,

prijem kontracepcijske tablete već skoro godinu i pol dana. Prošli tjedan sam imala menstruaciju, u to vrijeme ih ne pijem, i u srijedu sam trebala popiti prvu tabletu novoga ciklusa. Međutim, mojom nepažnjom sam zaboravila prvi dan, zatim nije bilo u ljekarni, te na kraju nisam popila prve tri tablete. Zanima me što sad? Ovaj mjesec ne piti uopće, pa sljedeću popiti prvi dan menstruacije, ili nastaviti? Te ukoliko nastavim normalno, kolika je zašita od trudnoće? HITNO!

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovaj mjesec nemojte uzimati.

shmizla13

Trebala sam zapoceti novu kutiju u utorak,no popila sam prvu pilulu danas(petak),tri dana kasnije.Bila sam sigurna da sam negdje procitala ovdje da je u redu i da se pocne i nakon tri dana,no sad sam vidjela ovaj post,pa me zanima hoce li bit kakvih posljedica?Pijem lindynette 20 vec 7mj.
Hvala unaprijed na odgovoru.

shmizla13

I imala sam spolne odnose u nedjelju za vrijeme trajanja menstruacije(trajala je do utorka) a decko je ejakulirao u mene.Ako mi mozete reci bar nekakvu pretpostavku za mogucnost trudnoce?
Hvala jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo doći do trudnoće.