Kontracepcija

zaboravljena tableta hitnoo!!!

Klaudija25

jucer sam trebala popit pilulu oko sedam navecer ali zaspala sam i popila sam ju tek oko pola cetiri ujutro,jesam li dobro postupila i hoce li biti nekih posljedica,jeli zastita smanjena i koliko dugo? to mi je 13 tableta iz blistera

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupila. Dodatna zaštita do kraja blistera.

Klaudija25

mene zanima kad se kasni sa tabletom znaci li to da ce se sigurno pojaviti ovulacija usred ciklusa ili ne mora znacit. npr ja imam policisticne jajnike i samim time ovulacija nije bas uredna,pa mi nije jasno kada mi se dogodi takva situacija da zaboravim tabletu hoce li mi se pojavit ovulacija bez obzira na takve jajnike

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno neće.