Kontracepcija

zaboravljena tableta logest

ninna17

znam da ste već tisuću puta odgovorili na ovo pitanje ali bi ipak da odgovorite i na moje. Naime, zaboravila sam popiti tabletu u ponedjeljak navečer a u utorak navečer sam imala spolni odnos i tek kada sam trebala popiti normalno tabletu za utorak shvatila sam da sam jednu propustila te odmah popila i za pon i za utorak...pa me zanima jesam li mogla zatrudniti? Hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Malo je vjerojatno. Pročitajte druge teme o zaboravljenim pilulama.

mery1

Poštovani
zanima me koja je mogućnost trudnoće jer sam zaboravila popiti tabletu .Prvu tabletu iz pakovanja sam popila 10.4 zadnji odnos je bio 10-11.4. a tabletu sam zaboravila popiti 16.4. a 17.4. sam popila dvije tablete istovremeno i 18.4 sam dobila malo krvarenje .
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je jako mala.

mery1

Poštovani zahvaljujem na odgovoru
Imam jos par pitanja 1.što mi znači to krvarenje i 2.dali nastavljam piti novo pakovanje nakon 7 dana pauze ?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je posljedica zakašnjele pilule. Nastavite prema shemi.

mery1

Poštovani
Ja se opet javljam s novim problemom,neznam zasto mi se to sve događa u zadnja 2 mjeseca ,ali nije bitno.
Uglavnom do četvrtka 21.5 sve je bilo ok ,u noći s nedjelje na ponedjeljak sam dobila krvarenje što me je čudilo ali ja sam i dalje nastavila piti tablete ,ali sam danas primjetila da imam jednu tbl viška koja je ispala iz kutijice .jučer 26.5 mi je trebala biti zadnja tableta tako da ja neznam koji sam dan preskočila,to je vjerovatno tableta od petka jer se za sve ostale dane 100% sjećam kad sam popila. Znači ja sam nastavila dalje piti tablete kako je trebalo.Imala sam odnose zadnjih 5 dana sad neznam ima li mogućnosti trudnoće, da li trebam nastaviti piti novo pakovanje bez pauze jer sam nastavila piti tbl nakon tog krvarenja koje još traje i da li bi trebala popiti tabletu za dan poslije ???
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Pilule dalje uzimajte bez pauze od sedam dana.

lidija2712

Pocela sam piti tablete u srijedu,ali sam u petak i subotu zaboravila popit!tablete pijem skoro god. dana!u nedjelju sam popila dvije!sto dalje napraviti!???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje po jednu svakodnevno uz dodatnu zaštitu najmanje tjedan dana.

Di1709

Postovani! Pijem Logest tablete godinu i pol dana.U subotu sam popila sedmu po redu a u nedjelju i pon.sam zaboravila. S tim da sam u nedjelju imala odnose. Danas,u utorak sam popila dvije zaboravljene. Ima li razloga za zabrinutost? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. No dvije propuštene pilule mogu rezultiati mogućnošću neželjene trudnoće.

mj3185

Postovani

Pijem logest vec 2ipo godine, i taman sam pocela piti novu kutiju prije 10ak dana, i tu san kutiju izgubila u cetvrtak, prestala piti i sada mi je dosla menstruacija...pa me zanima dal da pocnem odmah sada opet piti novu kutiju u cetvrtak ili da cekam slijedecu menstruaciju za mjesec dana?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Započnite danas s prvim danom menstruacije.

ovca_u_kutiji

Pozdrav,
molim da mi odgovorite jer nisam skroz sigurna kako postupiti. Dakle, trenutno pijem tablete iz trećeg tjedna u subotu sam zaboravila popiti 16. tabletu pa sam u nedjelju popila 16. i 17. zajedno i planirala nastaviti piti novi blister bez pauze, ali mi se jučer (ponedjeljak) desilo da sam zaboravila i 18. tabletu. Znam da je neodgovorno od mene, ali ispala sam iz rutine zbog godisnjeg odmora i jednostavno se desilo. Sad stvarno nisam sigurna što napraviti, ali pretpostavljam da je najbolje ostaviti preostale tablete, napraviti odmah pauzu i nastaviti za 7 dana sa novim blisterom, naravno, uz dodatnu zaštitu? Unaprijed puno hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte preostale i krenite bez pauze s novim blisterom.

Karmina

Postovani,
pijem logest pilule.
Zavrsila sam s pakovanjem i dobila sam menstruaciju 13.8.2015. Trajala je nekih pet dana. Krenula sam s novim pakovanjem 18.8.2018. a 20.8. sam otisla i ginekologu onako preventivno jer nisam bila dvije godine. Za sada je sve uredu i jos cekam papa test. Medutim veceras tj. danas 23.8 sam opet pocela krvariti kao da imam menstruaciju i ne znam koji je razlog. U petak sam zaboravila popiti pilulu pa sam u subotu pipila dvije odjednom. Pijem i muskoflex tablete ne znam da li one imaju neki utjecaj a i koristim neofen gel . Molim za pomoc. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je zbog neredovitog uzimanja pilula.