Kontracepcija

Zaboravljene 2 pilule

Zaboravko

Pijem Triquilar već 3 godine.
U drugom tjednu ciklusa propustila sam popiti 2 pilule.
Nakon toga nastavila sam piti prema rasporedu.
Da li je nakon zadnje pilule potrebno napraviti pauzu od 7 dana (kao i obično) ili da počnem odmah sa drugom kutijom?

Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Možete napravitit pauzu.

Lydija004

Poštovani,

pijem Trinovum sada već duže od godinu dana, a općenito kontracepcijske pilule cca 5 godina.
Ovaj mjesec pijenja sam (neuobičajeno) zaboravila popiti jednu pilulu u 1.tjednu i jednu u 3. tjednu, u oba slučaja sam popila dvije pilule odjednom, znači zaboravljenu i pilulu za taj dan. Zanima me kako da sad postupim, da li da preskočim pauzu od pijenja i odmah krenem piti novi blister?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Preskočite pauzu i krenite s novim blisterom.

Lydija004

Poštovani,

krenula sam sa pijenjem drugog blister i pojavio mi se krvavi iscjedak. Pretpostavljam da je to normalno, ali što da napravim ako dođe do krvarenja ili se iscjedak nastavi? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. U tom slučaju samo nastavite dalje s uzimanjem.