Kontracepcija

Zaboravljene pilule.

Poštovani,

koristik Yaz pilule i zaboravila sam uzeti tri za redom. ali nisam imala odnosa i dobila sam menstruaciju. Da li trebala uzeti novo pakovanje pa poceti sa koristenjem ili da nastavim sa starom kutijom, jer mi je osto samo zanji red pilula.

Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite s novim pakovanjem.

alexis1982

Molim vas za pomoc. Jutros sam se ustala popiti pilulu Diane 35, sva zbunjena mislila sam da je petak i da jucer nisam popila pilulu pa sam popila 2. Tek nakon nekoliko trenutaka sam shvatila da je cetvrtak i da sam do sada pila pilule redovito, a jutros sam popila jednu viska, onu sto trebam sutra. Ostale su mi jos 3 tablete.. sto da radim? Necu imati pilulu za 28 dan? Hoce li se sta poremetiti? Kada da pocnem sa novim pakiranjem? Heeeelp!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte dalje po jednu. Skratit ćete ciklus za jedan dan. Započnite nakon sedam dana pauze dakle jedan dan prije nego što ste uobičajno.

alexis1982

Hvala za pomoc!! Hoce li se onda poremetiti nesto u sljedecem ciklusu? I moram li koristiti dodatnu zastitu? Unaprijed hvala za odgovor!

helenaaaaa*

Poštovani,
sinoć sam zaboravila popiti pilulu u 21h, popila sam ju danas u 17h. Yasmin pijem godinu dana, zadnji dan menstrucije mi je bio 7.2., a zadnji spolni odnos sam imala prije 4 dana. Imam jos 8 tableta za popiti do pauze. Postoji li mogućnost trudnoće?
Hvala, unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Alexis neće se ništa poremetiti. Dodatno ništa ne trebate uzimati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Helena šansa je mala ali nije skroz isključena.

Postovani, vec nekoliko ciklusa pijem Diane 35. Zadnji ciklus sam otputovala 7. dan ciklusa i zaboravila ponijeti tablete, tako da sam imala pauzu od 5 dana i onda prokrvarila, krvarenje je bilo kao kod menstrualnog, trajalo je 4 dana. Po povratku nisam pila tablete. Kad mogu ocekivati menstruaciju (ciklusi su inace na 28 dana) i kad opet poceti s tabletama? Zahvaljujem se na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruaciju za mjesec dana nakon one koja je došla ranije. Započnite s prvim danom iduće menstruacije.

sara998

Postovani! Pijem pilule yaz vec skoro dvije godine i menstruacija mi je uvijek dolazila redovito na treci dan bijelih pilula. Desilo se to da sam ovaj mjesec zaboravila popiti prvu i zadnju rozu pilulu i danas, cetvrti dan bijele pilule mi je izostala menstruacija. Sutra pocinjem piti novi blister. Hoce li menstruacija ovaj mjesec izostati i imam li razloga za zabrinutost! Hvala lijepa!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će izostati. Nastavite dalje s uzimanjem novog blistera.

Tibe

Poštovani,
Nalazim se u nezgodnoj situaciji te sam pomalo zabrinuta.
U petak (oko 05:00) sam imala spolni odnos sa partnerom te je on ejakulirao u mene. Zatim sam u petak u 21:00 popila prvu pilulu i u subotu sam zaboravila. Tu zaboravljenu pilulu sam popila u nedjelju oko pola 13 te je prošlo 15.5 sati. Malo sam zabrinuta oko toga te bi zasigurno trebala koristiti dodatnu zaštitu. Što mi Vi preporučuje?

Hvala unaprijed!
LP!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pilulu za dan poslije.

Jelka1234

Postovani, ispricavam se na postavljenom sigurno tisucitom istom pitanju, ali sam zabrinuta i trebam Vasu pomoc.

Dakle, ovo mi je 3. Mjesec da pijem Yasmine, uvijek uzimam u 20h, zadnja menstruacija mi je bila 16.12. I nakon menstruacije i pauze nastavila sam s novim pakiranjem. Medjutim, 6. Dan u prvom tjednu (subota 26.12.) zaboravila sam popiti pilulu i to sam tek shvatila u nedjelju 27.12. Kada sam trebala popiti pilulu za 7. Dan, no i s time sam kasnila tako da nisam popila tabletu u predvidjeno vrijeme (20h) nego oko 2h iza ponoci sam uzela tabletu i za 6. I za 7. Dan. Kasnije sam nastavila piti (tj. Danas) u normalno vrijeme. Problem je sto sam nakon propustene tablete (subota,6.dan) imala odnos sa deckom u nedjelju. Odnos je bio sa ejakulacijom. Kakve su sanse da sam trudna? Unaprijed Vam se zahvaljujem i puno biste mi olaksali svojim odgovorom! Lp

Robii

Poštovani,

Trebam vašu pomoć..Pijem Diane 35 sada već 4 mjeseca. Jucer (28.12) u 20h zaboravila sam popiti tabletu, prošlo je vise od 12 sati kada sam se to sjetila. Popila sam je odmah. Ta tableta (za pon) je bila kraj 2 tjedna i danas bi treba uci u 3 tjedan. Nastavljam piti tablete pa shemi dalje sa pauzom ili kada zavrsim ovu odmah se prebaciti na novo pakiranje? I dali trebam koristiti dodatnu zastitu??

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jelka šansa svakako postoji no nije prevelika jer duže vrijeme uziamte pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Robi pijete do kraja blistera,radite pauzu i nastavite s novim blisterom. Dodatna zaštita do kraja ovog blistera.