Kontracepcija

zabrinuta

maidie

Pijem Yasmin tablete pet mjeseci, no ovaj sam mjesec odlučila nastaviti piti tablete nakon 21. zadnje popijene tablete, dakle biti bez stanke od sedam dana. Znam da se time odgađa menstruacija, no ja sam je dobila nakon što sam popila jedanaestu tabletu. Zanima me je li to normalno ili sam trebala dobiti menstruaciju nakon što popijem sve tablete? Trebam li nastaviti piti tablete onako kako sam to dosad, tj. nakon što popijem sve tablete da napravim stanku od 7 dana i dalje nastavim s tabletama?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne morate biti zabrinuti, ne dešava se ništa neobično. Ukoliko se tablete uzimaju kontinuirano, dakle bez pauze, preporučuje se napraviti pauzu kad prokrvarite; iako isto tako možete nastaviti uzimati tablete, krvarenje će stati. Ukoliko odlučite napraviti pauzu, bacite ostatak tableta i za 7 dana započnite sa novom kutijom. Danas se smatra da je svejedno uzimate li tablete tradicionalno, sa pauzom, ili kontinuirano, ali mislim da morate biti malo bolje educirani prije nego se sami upustite u eksperimentiranje. Naprimjer, morate znati da krvarenje kod uzimanja kontraceptiva nije menstruacija nego krvarenje izazvano hormonima koje uzimate i u tom smislu nema veze s vašim zdravljem. Razgovarajte s vašim ginekologom što je bolje za vas.

maidie

Znači, ako nastavim piti tablete, krvarenje će proći? A nakon što popijem sve tablete, u pauzi od 7 dana bi trebala dobiti menstruaciju? Ginekolog mi je rekao da se mogu pojaviti točkasta krvarenja, a ja imam obilna krvarenja i grčeve u donjem dijelu trbuha. Je li to normalno?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne, maidie, jako brkate stvari. Mislim da je ipak najbolje da se sutra javite svom ginekologu da vam on sve objesni

ivana16.6.

Ovako imala sam prvo upalu jajnika pa sam dobila nakon toga gljivicnu infekciju koju sam lijecila sa canesten kremom pa je dosla menstruacija i sada nakon toga imam mucnine vec 4 dana i napravila sam test za trudnocu i negativan je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam menstruacija kasni i test je negativan , onda se ne radi o trudnoći.

ivana16.6.

Menstruacija je bila prije dva tjedna i ne treba jos doci.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda pričekajte istu.

Miaa88

Postovani,

Pijem logest skoro godinu dana, nikad nisam zakasnila duze od 10 min. Pre dve nedelje je decko ejakulirao u mene. Sad sam zabrinuta da nisam ostala u drugom stanju, iako mi govore da je to nemoguce. Danas sam popila poslednju tabletu iz kutije, trebalo bi u petak, subotu da dobijem. Mozete li mi reci da li postoje sanse za trudnocu, iako ih uzimam redovno, i to je bio prvi i jedini put da je ejakulirao u mene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće, ne brinite.

barbara200

Poštovani, da li se u trudnoći smiju koristiti detralex tablete, zbog pucanja kapilara, jedna filmom obložena tableta sadrži 500 mg pročišćene mikronizirane smjese flavonoida koja se sastoji od 450 mg diosmina (90 %) i 50 mg flavonoida izraženih kao hesperidin (10 %)? Hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije preporučljivo da uzimate navedeni lijek.

Miaa88

Doktore, opet ja..
Zavrsila sam u bolnici zbog otecenih zlezda, dobijam klindamicin preko infuzije.. poslednju tabletu sam popila u sredu, a jos nisam dobila.. prethodni put kad sam uzimala oralno ovaj lek, menstruacija je izostala.. sad imam bolove kao da ce poceti, ali nista..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će prema opisanom. Ne brinite.

Miaa88

Opet ja sad
Kao sto sam ranije pisala, lezala sam u bolnici 10 dana i primala klindamicin.. menstruacija je dosla, dan kasnila.. a posle mens.mi se javio svrab oko usmina i ulaza u vaginu, pa i male ranice od ceskanja.. da li to moze od antibiotika? I sta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da od antibiotika je. Kupite Canesten kremu za izvana i vaginalete 3 večeri.

barbara200

Prije tjedan dana mi se pojavio sirasti iscjedak te sam kupila canesten, svrbez se povukao, no cesto imam problema sa suhocom rodnice. Papa test i cervikalni brisevi uredni, imam 24. godine. Kako rijesiti taj problem? sad menstruacije redovne i sve. Ne znam od cega bi to bilo. Pomozite sad

succi

Poštovani,
Pijem yaz pilule vec 4 godine, bez ikakvih problema. Pred posljednju menustraciju su me pocele boljeti grudi i natekle su (sto inace nije cesta sad pojava otkad pijem yaz pilule), bolovi i blaga otecenost su se nastavili i nakon menustracije i sad sam primjetila izrazene vene po grudima. Nakon google pretrazivanja, sam procitala da bolovi i vidljive vene su cesti rani znaci trudnoce. Zanima me da li je moguca trudnoca? Pijem yaz pilule vec cetiri godine bez pauze.Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Barbara vjerovatno od upale u rodnici. Koristite tijekom odnosa lubrikante.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Succi ne radi se o mogućnosti trudnoće-.