Kontracepcija

Zabrinutaa

Mamaa2

: Postovani..rodila sam prije 3 mjeseca,i imam sina godinu i pol.nakon drugog poroda sam odlucila piti kontracepcijske pilule.uvijek su mi menstruacije bile neredovite..i kad sam pricala s ginekologom naravno rekla sam mu..prepisao mi pilule..i pitala sam ga dali mogu istog dana pocet piti pilule jer nisam znala kad cu dobit prvu menstruaciju..rekao je da mogu ali da 2 tjedna treba dodatna zastita..e sad..pocela sam ih piti prosli mjesec iako nisam dobila..popila svih 21 tabletu..tocno na vrijeme..u 7 -dnevnoj pauzi dobila menstr.i 8 dan nastavila piti opet redovno i na vrijeme...mozete li mi reci dali postoji zastita od trudnoce s obzirom da sam ih pocela piti iako nisam dobila menstr.i tokom drugog pakiranja treci dan je muz ejakulirao u mene..imam li razloga za brigu? Hvala unaprijed na odgovoru nadam se da nisam zakomplicirala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Nastavite s uzimanjem dalje.

Mamaa2

Hvala vam puno na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Mamaa2

Postovani...prosli mjesec u pauzi od pilula sam cetvrtkom dobila menstruaciju ..imam probadanje u jajnicima..a danas je cetvrtak i nisam jos dobila menstruaciju..jucer sam radila test i pokazao je negativno..jel moguce da se radi o trudnoci i da sam prerano napravila test...treba li menstruacija stici isti dan ili je normalno da zna kasnit?

Mamaa2

Postovani..napisali ste mi na drugom postu da u pauzi kad dobijem menstruaciju prvi dan pocnem piti pilule iz novog blistera..medjutim pojavio mi se vcrs smedji iscjedak..da sacekam pravu menstruaciju ili je potrebno popiti pilulu vec sad?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte da nastupi menstruacija.

Mamaa2

Jucer rano ujutro je stigla menstruacija a ja sam pilulu popila navecer u 18.00kao i do sad sto sam pila..to je bio prvi dan menstruacije..jesam li od te pilule zasticena ili ima nekakve veze jer sam ju popila tek navecer u 18.00 a ne cim je nastupilo krvarenje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste od prvog dana uzimanja,.

Mamaa2

Postovani doktore! Imam jedno pitanje....pijem pilule vise od pola godine..medjutim ovaj mjesec sam imala zdravstvenih problema pa sam morala piti dosta tableta(ibrufene) ..i popravljala zube i svaki put sam dobivala lokalnu anesteziju...sad me strah da li je moguce da je zbog toga djelotvornost pilula smanjena..pa me sad zanima..imam jos 10 tableta do kraja blistera..da li mogu poceti s novim blisterom kad nastupi menstruacija prvi dan..hoce li tako zastita djelovati odmah..ili smatrate da nema potrebe za tim..hvala i ispricavam se na dugom postu..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Učinak pilula nije umanjem. Nema potrebe za tim. Nastavite prema ustaljenoj shemi.

Jasmina jas

Postovani 6.2 sam prestala piti kontracepcijske pilule 7.2 sam dobila menstruaciju ginekologica mi je rekla da bi trebala ovulacija bit kroz desetak dana ali ja je nisam primjetila ali sam imala jake bolove.. neke zene znaju imati u vrijeme ovulacije bolove u donjem dijelu trbuha.. inace mi je ciklus bio svakih 28 dana uglavnom imala sam odnos 25.5 I pukao je kondom ali decko prije svrsavanja izvadio van ali svejedno bilo je sperme po mojem splovilu otisla sam kupiti pilulu za dan poslije(ellaone)bi li moglo nekako doci do trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
EllaOne tablete štite od začeća, ali nije 100% učinkovita. Od 100 žena koje su uzele tabletu nakon nezaštićenog odnosa 2 će zatrudnjeti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
EllaOne tablete štite od trudnoće, ali nisu 100% učinkovite. Od 100 žena koje su uzele tabletu nakon nezaštićenog odnosa 2 će zatrudnjeti.