Kontracepcija

zabrinutost

Postovana doktorice,
moj problem je sljedeci: dosadasnje menstruacije su redovne, ili dodju na isti datum ili dva dana prije ili kasnije, uglavnom, ovaj mjesec sam dobila 1.7. ali je ciklus trajao svega tri-cetiri dana i bio je veoma cudan- cokoladne boje, popracen sluzavom materijom i naglasavam- veoma veoma oskudan... inace mi je krvarenje prva tri dana srednje obilno i tek zadnja tri oskudno i cokoladno... tako da me brine, sta je uzrok ovakvom krvarenju... malo sam pretrazivala po netu i sve indicira na lazno krvarenje kod trudnoce, a mama mi kaze da bi mogla biti vodena cista... s deckom nisam imala klasican odnos, nego analni seks (ejakulacija vani) uz upotrebu kondoma, koji je jednom prilikom i pukao... kao predigru cesto koristimo peting, pa me zanima da li postoji sansa da predejakulati sadrze spermije i da se oni nekim slucajem prenesu prstom u vaginu ili da je neka kapljica prilikom pucanja kondoma dospjela do vagine... otkako mi je menstruacija bila cudna, pocela sam citati razno razne tekstove o simptomima trudnoce i imam utisak da ujutro imam mucninu, jedino sto sam 100% sigurna je da cesto podrigujem... zanima me da li je moguce tako ostati trudan ili sam samo pod velikim stresom, pa sam pocela umisljati simptome...

Bila bih Vam veoma zahvalna na odgovoru, jer neprestano o tome razmisljam i preopterecena sam s tim...
UNAPRIJED HVALA...

Nadam se da nije problem da se nadovezem na prethodnu poruku, dok jos niste odgovorili na prethodnu... maloprije sam isla u toalet i kad sam se brisala papirom, na njemu je bila crvena krv... da li je moguce da je oskudno krvarenje koje je trajalo od 1. do 4.7. oznacavalo tzv. spotting, a da je sad moguce da ce nakon 6 dana uslijediti zakasnjela prava menstruacija ili smatrate da se radi o necem drugom???

Jos jedanput, unaprijed veliko hvala za odgovor...

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste opisali rekla bih da je riječ o cisti , ali ako i krvarenje koje je sad počelo ne bi bilo dugo napravite UZV.

Hvala najljepsa na odgovoru...

Krvarenja nije vise bilo, dakle samo svjeza crvena krv na toalet papiru, na gacicama nista, a ni kasnije se nije nista javljalo... jedino sto se javilo je bol u predjelu lijevog jajnika i povremeno peckanje vagine... da li je i to indikator da se radi o cisti? Ja pomalo sumnjam i na prehladu na noge, odnosno upalu... tu i tamo se javi bezbojan iscjedak ili bijelo pranje, a mokraca ima malo jaci miris...

Hvala jos jedanput... lijep pozdrav...

Natalija Beljo, dr. med.

Možete kod opće prakse tražiti upo za urin i pijte više tekućine zbog boje i mirisa urina.

Hvala najljepsa na izdvojenom vremenu i trudu... veliki pozdrav...

lalalala

ovako, pijem kontracepcijske pilule Yaz vec 5 mjeseci i dosad je bilo sve u redu- nakon 4 placebo tabletice bi dobila mengu i krenula sanovim blisterom ali ovaj mjesec to nije tako. normalno sam pila tablete i kad sam popila zadnju rozu sam prestala (nisam uzimala ove placebo jer su ionako placebo tablete) i nije i jucer dosla menga al sam uzela svejedno novu tabletu (jucer) i jos mi nije dosla. inace redovito pijem pilule i maksimalno zakasnim 12 sati al tamo pise ako je do 12 sati zakasnjenja onda je to ok...
jedino sam prije 6 dana popila dvije odjednom jer sam kasnila sa predhodnom vise od 12 sati ALI tada zadnji 2 tjedna nemam odnose s deckom. pomozite sto prije sad