Neplodnost

implantacijsko krvarenje nakon et

jejja

Postovani, imala sam ET blastociste, na 7dan nakon transfera pojavila se svjeza krv u popodnevnim satima, u maloj.kolicini do navecer je prestalo i bilo je sve ok do danas popodne- 8dnt ,kada opet pri brisanju nakon wc-a na papiru ostaje crvenkasti trag, nemam grceve,lagano probadanje samo.Zanima me je li moguce da je to implantacijsko krvarenje te kada bi najranije mogla napraviti test??napominjem da sam na utrogestanu 3x2 pa shvacam da mozda on koci dolazak menstruacije ali nisam sigurna bi li uopce onda bilo krvarenja jer u proslom postupku nisam krvarila dok nisam prestala s utrogestanom.

Prof. dr. sc. Velimir Šimunić, dr. med.

Utrogestan je progesteronski preparat i jedan dio žena može imati oskudno krvarenje u fazi žutog tijela. Terapiju treba nastaviti, a test na trudnoću (ili HCG u krvi) se može odrediti 7-10 dana nakon ET.