Neplodnost

pomoc

mikica13

problem neplodnosti, ja imam 27god a muž 32, ispitivali smo se, ja imam desni kanal neprohodan, a mužev nalaz sperme je: broj sperm. u 1ccm 1 560 000,ukupan broj sperm. 6 250 000,normokineza 60%,hipokineza 10%,akineza 30%, normalne forme 75%,patološke forme 25%,glava 4%,vrat 9%,rep 12%.Šta to sve znači i šta nam vi predlažete u daljem liječenju.Unaprijed hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Vaš suprug ima premali broj spermija u ejakulatu, normalno je 20 miliona u mililitru. On treba ponoviti nalaz kad prođe 3 mjeseca od prvog, jer nalaz spermiograma zna varirati, nekad je bolji a nekad lošiji. Bez obzira na ponovljeni nalaz, a zato jer je i vaš jajovod začepljen što bi spriječilo trudnoću, vi ste kandidati za potpomognutu oplodnju metodom mikroinjekcije. http://www.cybermed.hr/index.php/...pularni_clanci/lijecenje_neplodnosti
Javite se svom liječniku da vas uputi u najbliži centar za humanu reprodukciju.