Neplodnost

Pomoć: OLIGOASTHENOZOOSPERMIA...

tanjap

Ugl., stigli nalazi od partnera- spermiogram (sve na engleskom..), a naručeni na pregled i čitanje kod ginekologa tek za 24 dana.. Do tada ću umrijet od nestrpljenja pa Vas molim za pomoć..

Count summary:
CATEGORY CELLS COUNT. SAMPLE (ML) CONCENTR.(M/ml) PERCENT
Total 126 19,2 6,4 100
Motile 34 5,2 1,7 27
Progressive 16 2,4 0,8 13

W.H.O. Comparison
PARAMETER ACTUAL VALUE STANDARD UNITS STATUS
Total conc. 6,4 20,0 M/ml Fall
Motility 27 50 % Fall
Rapid cells 17 25 % Fall

Ovo "fall" mi ne ulijeva povjerenje.. sad
Pozdrav i +hvala,
Tanja

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, nalaz nije najbolji, i znači da će vam u ostvarivanju trudnoće vjerojatno trebati neki vid potpomognute oplodnje. Koji, će se odlučiti nakon uvida u sve nalaze i razgovora s vama.
Nemojte pasti u zamku popravljanja spermiograma na svoju ruku raznoraznim pripravcima koje će vam preporučivati na internetu. Osiromašit ćete a nalaz se vjerojatno neće bitno poboljšati. Pričekajte razgovor sa ginekologom.