Rak debelog crijeva

ca planocellulare i metastaza na jetri

Masica

Postovani,
mami je u junu ustanovljeno da ima rak debjelog creva sa metastazom na jetri.
Skenerom je utvdjeno da se na desnom dijelu nalaze brojne meta promene, a na lijevom 4.
Lijecnik je rekao da ce joj prvo odstraniti meta promjene iz lijevog dela jetre, a nakon toga jos jednom operacijom bi uradio podvezivanje vene i odstranjenje cijelog desnog dela jetre.
Prije 10 dana je izvrsena operacija lijevog dijela jetre gde su otklonjene 3 od 4 meta tacke.
Dijagnoza je Ca planocellulare (neo canalis analis).
Na konziliju je receno savjetovana kemoterapija 5Fu+Mytomicin radi jetre, a da zakazemo zracenje radi debjelog crijeva.
Molim Vas za misljenje.
Unapred hvala

Masica

Samo bih jos dodala da mama ima 60 godina, i da su radjeni tumorski markeri Ca19-9 i CEA i da su bili u granicama normale, te da joj je krvna slika bila u redu-jedino je sedimentacija bila 40.
Pozdrav

Masica

Molim Vas za neki odgovor.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kada se radi o planocelularnom karcinomu anusa tada tumorski markeri nikada niti nisu povišeni. Povišeni su samo kod adenokarcinoma. Što se tiče načina liječenja koje se providi kod vaše majke ono je potpuno u skladu sa znanstvenim spoznajama i modernom kliničkom praksom.