Rak debelog crijeva

FOKALNA HIPOEHOGENA LEZIJA U DESNOM REŽNJU JETRE

moment

Poštovani! Molim da mi pojasnite nalaz sistematskog, kada uhvatite vremena.
Između ostalog, manje više OK, piše ovako...Jetra primjerene veličine, pravilnih kontura i homogene ehostruktura. U sredini desnog režnja ovalna hipoehogena lezija veličine 12x10 mm, bez vidljivog protoka. Itd...drugo mi se čini OK, a ako vam još koji podatak treba mogu napisati sve.
ZAKLJUČAK: Fokalna hipoehogena lezija u desnom režnju jetre, parenhim jetre dif. reflektivniji. Ostali UZV nalaz uredan.
DG. D134-Leasio hepatis i.obs.
Ne znam, jesu li vam ovi parametri dovoljni, ali molila bi vas za objašnjenje. Hvala vam!

moment

Da nadopunim, markeri su u redu...TSH, CEA, CA 125, CA 199

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Prema opisu, najvjerojatnije se radio dobroćudnoj tvorevini u jetri. Međutim da bi se utvrdila prava prirorada i sa sigurnošću moglo reći o čemu se radi, potrebno je učiniti dodatne pretrage. Prije svega CT i ili Magnetsku rezozancu jetre. Ako se niti itm pretragama ne utvrdi točna vrsta tvorbe tada će biti potrebna i punkcija pod kontrolom ultrazvuka ili biopsija jetre.