Rak debelog crijeva

PET/CT nalaz - molimo Vaše mišljenje

ampi

Poštovani,

Nakon osmog ciklusa kempterapija, UZV i CT je bio negativan (uz porast CEA), pa je napravljen PET/CT po Vašoj preporuci, a koji daje slijedeći nalaz:

U području multiplih limfnih čvorova, koji se registriraju uvećani, registrira se intenzivno nakupljanje FDG-a: u području abdomena, parakolično uz masno tkivo lijevo, ispod regije stome, u regiji postoperativnog ožiljka uz m. rektus lijevo i desno, u zdjelici-između uterusa i crijeva, vel. do 16 mm, SUV max 9.2
U području pojedinih segmenata crijeva (ilocekalno i u regiji sigme u zdjelici), registrira se ograničeno intenzivno nakupljanje FDG-a, SUV max. 5.2
U regiji uterusa registrira se intenzivno nakupljanje FDG-a, neoštro ograničeno, SUV max 7.0, te u regiji adneksa lijevo ispod iliopsoasa vidljiva CT-om u tom dijeli veća tvorba (kolekcija tekućeg sadržaja), a u solidnom dijelu tvorbe vrlo intenzivno nakupljanje FDG-a, SUV max 7.3

Također se CT-om registriraju multiple ovalne lezije obostrano do vel. 6 mm (FDG negativne, obzirom na veličinu) u području donjeg i srednjeg režnja desnog pluća, te gornjeg režnja lijevog pluća.
U ostalim dijelovima tijela nije se registriralo patološko nakupljanje FDG-a.

Lijepo Vas molimo za Vaše mišljenje. O čemu se zapravo radi?
Puno Vam zahvaljujemo na prethodnom odgovoru, i unaprijed na ovom.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Ne mogu vam dati pouzdano tumačenje nalaza kojeg nisam vidio(mislim na slike). Međutim prem svemu što ste napisali radi se o većem broju metastaza u abdomenu, a možda i u plućima i jetri. Svakako se javite onkologu jer će biti potrebno ponovno provesti kemoterapiju.