Rak dojke

arimidex i krvarenje

pozgajd

Poštovani!
Meni je dijagnosticiran rak dojke 2011.god.Imala sam 46 godina i uredne menstruacije.Izvršena je mastektomija, primila sam 6 "standardnih"kemoterapija i dvije i pol godine bila sam na terapiji sa Nolvadexom. Svo to vrijeme kemoterapije i uzimanja Nolvadexa nisam imala menstruacije ni krvarenja, ginekološka slika je bila uredna.Od 2.mjeseca ove godine pocela sam sa terapijom Arimidexa i sada se pojavila obilna menstruacija.Da li je to samo reakcija na promjenu terapije ili bi trebalo znaciti nesto zabrinjavajuce?

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
svakako se javite ginekologu. Osim pregleda i transvaginalnog ultrazvuka potrebno je odrediti i vrijednosti hormona E2 i FSH te, sukladno nalazima, donijeti odluku o daljnjim pretragama i liječenju.