Rak dojke

Asimetrija unutar fibroglanularnog tkiva, mamografija

Dib

Molim protumačiti nalaz mamografije, hvala!

Kod nativne mamografije obje dojke u dva smjera vide se volumioznije, involutivno promjenjene dojke s manjim zaostatkom fibroglandularnog tkiva retromamilarno koje pokazuje blage f.c. promjene. Na LLsnim. lijeve dojke vidi se mekotkivno policikličko zasjenjenje karaktera fibroglandularnog tkiva, u dužini33mm, te nešto kaudalnije 8 mm, otvorene etiologije. Preostalo fibroglandularno tkivo odvojeno je od kože zonommasnog tkiva.
Intramamarnih mikrokalcifikata na današnjem pregledu nije se moglo dijagnosticirati.
U području lijeve dojke vide se makrokalcifikati.
S obzirom na asimetriju unutar fibroglandularnog tkiva lijeve dojke preporuča se pregled nadopuniti UZV-om.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
u lijevoj dojci je nađeno zasjenjenje koje traži nastavak dijagnostičke obrade: UZV i vjerojatno citopunkciju kako bi se ustanovilo o čemu se točno radi.
Ostali nalaz je uredan.