Rak dojke

benigni tumor dojke?

ivana

Poštovani molim vas da mi ovo protumačite:
UVZ dojkeomgbostrano uredan nalaz kože i podkožnog masnog tkiva. Parenhim juvenalnog tipa. U ljevoj dojci na 1/2 sata hipoehogena, ovalna, dobro ograničena sijena oko 3 cm koja odgovara FA. U lijevoj aksili jedan a u desnoj dva reaktivno promjenjiva l. č.
Određena mi je kontrola i UZ za 4mj, pa me zanima da li je to predugo s tim da doktorica nezna točno o čemu je riječ?
Koristim oralnu kontracepciju - cilest već 1,5 godinu, da li da prestanem piti pilule? Da li je to štetno za benigni tumor tj fibroadenom?
imam 23g. i jako sam zabrinuta zbog toga.

unaprijed zahvaljujem!

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Ako doktorica nije sigurna o čemu se radi, treba poduzeti radnje da se razjasni o čemu se radi. Jedini siguran način da se razjasni priroda tvorbe u dojci je odstranjenje tvorbe i patohistološka dijagnoza. O tome sam već više puta pisao u odgovorima na pitanja slična vašima postavljenim na ovom Forumu pa vam savjetujem da ih pročitate.