Rak dojke

Biopsija ranjena na ožiljku operacije

Aida5555

Molim vas za objašnjene nalaza. Unaprijed zahvalna

Uputna dijagnoza: st Post mastectomiam I dex pp ca mammae I sin

Makro: vrsta materijala na posudi i u putnici ožiljak. Materijal čini nepravilni isječak tkiva dimenzija oko 35×20×15 mm bez raspoznatljive kože na površini. Vanjska površine tkiva masnim tkivom prekrivena. Na presjeku uoči se bjelicasto polje promjera oko 11 mm čiji je centralni dio makroskopski nekrotican. Materijal sa serijskim rezovima uzme u cijelosti u kao više isječaka u 4 kalupa.MZ
Dijagnoza: steatonecrosis cum calcificationes dystrophica focalis et granulomata corporis alieni in regionis cicatrex

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
iz navedenog zaključujem da se radi o nekrozi te upali masnog tkiva područja ožiljka uzrokovanoj stranim tijelom, moguće zaostalim koncem od operacije.
Ne opisuje se nikakve zloćudne promjene