Rak dojke

bol ispod pazuha u pms-u

ja i ja

Poštovana,
Nekoliko mjeseci me prati bol u desnoj dojci koja se širi prema pazuhu, uglavnom od 7. do 15. dana ciklusa. Sada se ta bol zadržava samo ispod pazuha i javila se 10. dana prije mjesečnice. Bol je tupa i konstantna, najintenzivnija je u noći, pa mi na trenutke i ruka trni. Što može biti uzrok? Je li moguće da je riječ o upaljenim limfnim čvorovima? Što činiti?

Srdačan pozdrav!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kako je zljezdano tkivo dojke ovisno o spolnim hormonima, dojke se tijekom ciklusa mijenjaju te bi to moglo biti uzrokom Vasih smetnji, narocito ako ste primijetili da se javlja bas 10 dana prije mjesecnice.
Medjutim, to moze biti i slucajno te zapravo nepovezano s ciklusom. Svakako se javite lijecniku radi klinickog pregleda te ultrazvuka obiju dojki i pazuha.