Rak dojke

Ca ductale invasivum mammae lat sin ST

Aida L

Postovanje doktore

Radi se o jednoj veoma mladoj zeni(32god) ustvari mojo sestri kojoj je ustanovljen rak dojke.Ona je radila 6 ciklusa kemoterapije koje je izuzetno dobro podnjela,ali nakon uradjenog sedmog tu se javljaju problemi.Tada joj je data sljedeca terapija
TAXOTERA+CARBOPLATIN+HERCEPTIN+AVASTIN

PHD Ca ductale inv mammae lat sin G2p T1 Nx Mx Ro
Hormonski receptori ER neg,PR neg,HER 2 3+
Ona je trenutno vezana za postelju sa vrlo malo moguscnoscu raspoznavanja ljudi oko sebe cak ni svoje djece.Sada prima samo antibiotik a kemo terapija je obustavljena.
Sada me intresuje oporavak i nacin kako bi to islo.
Unaprijed zahvalna

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Iz vašeg opisa mi je teško pretpostaviti o čemu se radi. Mogu pretpostaviti da su se pojavile metastaze u mozgu koje se češće javljaju kod bolesnica s HER-2 3+ tumorima. Trebalo bi učiniti CT-mozga i utvrditi o čemu se radi. Ako se radi o metastazama u mozak onda je potrebno provesti liječenje deksametazonom i manitolom i provesti radioterapiju mozga.