Rak dojke

Ca mammae l. sin

meandar

Poštovana doktorice molim Vas za Vaše mišljenje o terapiji koju prolazim s obzirom na dijagnozu. 27.08.2016g sam operirala karcinom lijeve dojke u području donjeg unutarnjeg kvadranta.Mikroskopski opis: histoloski tip invazivnog karcinoma NST, histoloski gradus G2, histoloski tip in situ karcinoma: duktalni, proširenost 10%, veličina invazivnog karcinoma 1,7cm. ER 80% PR 88% Ki67 19% HER-2 negativan. Nadjen čvor 1,5x0,8x0,6cm nadjena mikroskopska nakupina 0,21mm Linfni čvor 0/1 bez tumorskog infiltrata. Napravila pretrage utz abdomena,utz srca,scintigrafiju skeleta. Nalazi uredni.Imam 62 godine u obitelji nismo imali karcinom dojke.Ljecenje započeto 4xAC+12x Paclitaxel, sada odrađujem terapije zračenja i uzimam tablete Anostrozola koje su mi prepisane za daljnjih 5 god.Zanima me sto to znaci NST i kako se radi o Duktalnom karcinomu podtipa luminalni B kakve su mi prognoze. Zahvalna Vesna!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
određena Vam je uobičajena terapija za taj tip tumora a daje se preventivno, kako se tumor ne bi vratio. Bolesti zasad nema i prognoza je dobra.
NST znači da se radi o karcinomu nespecificiranog tipa.