Rak dojke

Ca mammae lat. dex. multifocale - izlječivost?

kristek

DG:ca mammae lat.dex.multifocale.segm.mammae cum dissectio axillae.ca metastaticum lymph.axillae 3/32 ca ductale invasivum mammae gradus II pt 1.4 cm er 100% pr 20% her -2 pozitivan cish pozitivan
ca duct. inv. gr.II pt 1.1 cm er 60% pr 10% her-2 pozitivan cich pozitivan

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vas se radi o visokorizičnom raku dojke stadija II. Vaši su izgledi da 10 godina preživite bez ikakvog liječenja oko 50%-52%. Zbog toga je kod vas potrebno provesti dodatno/adjuvantno liječenje koje bi se trebalo sastojati od: kemoterapije koja treba sadržavati antracikline i taksane, zatim imunoterapije trastuzumabom("Herceptin"-om) u trajanju godinu dan, zatim još 5-10 godina hormonoterapija. Naravno, budući dojka nije odstranjena, potrebno je i zračenje dojke i okolnih limfnih čvorova. Uz tako provedeno liječenje vaši će se izgledi povećati za 30% do 40%.