Rak dojke

Cista u dojci Savjet molim

pavlov

Imam 46 godina i vec mi je pocela menstracija da sara. Zadnja bila u avgustu Moj Problem pocinje od srijede od kada me pocela boljeti lijeva sisaNapipala sam nesto velicine jajeta bolilo je i peklo na dodir Taj dan sam primjetila i da mi se pojavilo malo menstralne krvi Otisla sam ginekologu koji je na ultrazuku vido cistu 3cm-2,5cm poslao me na mamografiju Koju sam uradila drugi dana gdje dr kaze da se cista malo smanjila za pola cm da je sve hormonski Da sam sad dobila i da ce se ona sigurno polako povuci Jedino ne daj boze ako se zacrveni dojka da se vratim.Inace kontrola za 1,5-2 godine Dodala je da sam ja i prije imala ciste da sad Imam malo manji broj ali da je ova jedna sad veca.Umirala me i poslala kuci.Ja sam u medjuvremenu dobila i gripu kasalj nos curi sve me boli i poslije skoro 5-6 mjeseci Imam menstraciju,Sad ovo je 5 dan meine je cita bila prestala boljeti da bi od jutros opet psjetila kao da pece Znam da glupo zvuci ali na Momente kao da se nesto vrti unutra.
Molim vas za savjet Koliko dugo traje da se ciste povuku ili koliko je normalo da traje ta povremena bol ili to pecenje u njoj Sta mogu sama da uradim od ginekologa sam dobila Progesterol kremu da mazem Hvala vam puno
Jos jednom koliko dugo ciste mogu da ostanu u dojkama , koliko je normalno

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kao što vidite, ciste kod Vas dolaze i prolaze. Dobro je da se kod svake promjene i sumnje javite liječniku kao i to što nalazi UZV-a i mamografije isključuju zloćudnu bolest.
Svakako nastavite s kontrolama, sukladno dogovoru s Vašim liječnikom i kod bilo kakve sumnje ponovo mu se javite.

pavlov

Hvala vam puno Ako moze jos jedno pitanje Evo tacno sedam dana od kada sam je napipala i jos je tu Moj dr je na odmoru ali sam bila juce kod interniste i on je uradio ponovo ultrazvuk I hvala bogu i on kaze cista ali veca nije se smanjila Mene ne boli kao na pocetku Menstracija mi prolazi Jedino osjetim u obje dobke jos ponekad bolove ali me ova lijeva malo pece kao da me zari iznad gore Internist je rekao da hvala bogu nema upale da sacekam pa da za par sedmica opet odem ginekologu Molim vas koliko je normalno da ostanu te ciste i to sto pece Ma ja se toliko bojim da stalno gledam Do sad su ciste same prolazile Da li mi se moze nesto odjednom zakoplikovati Molim vas koliko dugo mohu da ostanu

pavlov

Ja se izvinjavam ali opet moram da vas zamoli za odgovor.Ja sam bila kod svog ginekologa jer mi cista jos stoji nije se povukla Jedan dan me boli drugi ne i sve tako On je rekao da nema porebe da opet gleda ultrazvuk samo me vrati kod radiologa da mi izvrse punkciju Odmah sam otisla ali mi sestra dala Termin tek 04.03 ujutro u 08h Znaci moram cekati jos 2 sedmice Moje pitanje je da li se ne daj boze nesto moze zakoplikovati Da li je puno cekati 2 sedmice.Osjetim danas bolove kroz bradavicu ili pod pazuhom Ali osjeti i u drugoj dojci slicno Mislim da sam opet u PMS-u Jos jedno pitanje moze li se ona sama povuci za ove dvije sedmice Hvala vam puno

Katarina Antunac, dr. med.

Postovana,
Nije problem ako cekate 2 tjedna na punkciju