Rak dojke

Citanje phd nalaza tumora dojke

Dinklec

Postovani molim vas da mi ocitate mamin nalaz(1963.god)
Jako smo zabrinuti
Odstranili su joj lijevu dojku i sada ceka ocitanje nalaza kod konzilija.
Ca inv.mammae(NST,gradus III luminal B)
pt-7cm
ER 10%
PR 0
HER -2 3+
Ki67 54%
Velicina tumora:7:5:3cm
Tumorno tkivo gradeno je od atipicnih epitelnih stanica koje formiraju t.tracke i nakupine.Vidi se oko 15 mitoza na 10 vidnih polja velikog povecanja te zarista nekroze tumora ulcerira nadlezeci epidermis te infiilitira podlezucu poprecnu prugastu muskulatusu.

jadra81

Interesuje me Ph iz leve dojke mi je R+4 prozeto u preseku sivo belim sadrzajem.A kod lekara imam zakazano tek za dve nedelje i jako me zanima sto je to!Hvala

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana jadra81,
nažalost samo iz ovih podataka ne mogu Vam točno reći o čemu se radi ali pregled kod liječnika nije daleko pa ćete uskoro dobiti pojašnjenje.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovani Dinklec,
radi se o velikom tumoru koji je zahvatio i kožu dojke i mišić ispod dojke. Nemam podataka o eventualnom zahvaćanju limfnih čvorova u pazuhu a trebalo bi napraviti dijagnostički obradu kako bi se ustanovilo da li se tumor proširio i na druge organe (npr. CT prsnog koša, trbuha i zdjelice, scintigrafija kostiju). Tada će se moći donijeti odluka o nastavku liječenja

Dinklec

Hvala na odgovoru

Narucena je na pet ct pregled
Lp