Rak dojke

citoloski nalaz punkcije dojki_apokrilne ciste

antea 1966

Dobar dan!Molim Vas da mi objasnite citoloski nalaz punkcije dojki,naime punktirana sam vise puta i nalazi su bili uredni (imam 50 g.,imala sam 1991.g.rak grlica maternice)ali sada ne,naime uvijek su bili svijetle boje ,a sada je bila zelena,citoloski opis:punkcijom se dobije 5 ml zelenkaste tekucine.U razmazima punktata nalaze se nakupine stanica apokrilnog epitela,gole jezgre apokrilnih stanica,makrofagi,pigmentofagi,zrnati detritus,eritrociti.Misljenje : Sadrzaj apokrilne ciste.Hvala

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
u nalazu punktata ne opisuje se malignih stanica, dakle, nalaz zasad ne upućuje na zloćudnu bolest.
Naravno, za kompletnu interpretaciju nalaza bitna je i cjelokupna povijest bolesti, klinički pregled dojki, nalaz UZV-a, razlog punkcije itd. tako da Vam ga može objasniti samo liječnik koji Vas je uputio na pretragu.
Svakako nastavite s redovnim kontrolama