Rak dojke

Citološki nalaz punktata dojke i čvora u aksili

Arwen3012

Poštovani,
Molim Vas pojašnjenje citološkog nalaza:
1. U razmazima punktata inhomogene lezije vel. 16x11mm na granici donjih kvadranata lijeve dojke vide se veće i manje dijelom kribriformne nakupine duktalnog epitela uz hiperkromatske jezgre i anizonukleozu, oskudnijih citoplazmi uz izražene degenerativne promjene, pojedine atipične gole jezgre, histiociti, ekstracelularna mast i eritrocita.
Mišljenje: Nalaz je suspektan na dobro diferenciranu neoplazmu
2. U razmazima punktata hipoehogene lezije 23 i 10mm u lijevoj aksili vide se mali limfociti i stanice centra folikula uz jače degenerativne promjene, pojedine atipične jače degenerativno promijenjene stanice, nekrotični detritus te eritrociti.
Mišljenje: Limfocitna hiperplazija s nekrotično -degenerativnim promjenama

Unaprijed zahvaljujemo!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
nažalost, nalaz punktata dojke upućuje na tumor te se svakako čim prije javite liječniku, sukladno dogovoru. U punktatu čvorova iz pazuha tumora nema.