Rak dojke

Dr. Antunac

zmalesev

Hvala na odgovoru. Doktorice recite mi molim Vas ukoliko su ovi bolovi od radijacije, jer iste nisam imala poslije operacije,nego su nastali tek poslije radijacije, kada bi trebali prestati (posljednji dan radijacije je bio 8.03.2016) kao i to koliko Anastrazol pomaze da se bolest ne vrati-procentualno?

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
prvo je potrebno ustanoviti o kakvim se bolovima radi. Ukoliko se zaključi da su u pitanju posljedice zračenja, potrebno je provoditi fizikalnu terapiju i sigurno će se povući kroz nekoliko tjedana.
Anastrozol dosta smanjuje rizik povrata bolesti u odnosu na neke druge oblike hormonske terapije ali u kojem postotku ovisi o stadiju bolesti te o biologiji tumora. U svakom slučaju, ti postoci opravdavaju njegovu primjenu.