Rak dojke

histoloska dijagnoza

gorkom

Postovani,
moja majka je pre sest godina operisala rak dojke pri cemu je odstranjena i dojka i 23 zlezde, isprimala je hemioterapije i zracne. svi nalazi i rezultati su godinama bili u redu do pre mesec dana kada su joj Tu markeri 15-3 skocili na 258. Uradila je sve nalaze i snimanja od jetre, pankreasa, scintegrafije kostiju, posle cega joj konzilijum daje dijagnozu: 5398/08 Ca lobullarae inv klasican tip, L1, PN1. plaze LCIS i DCIS ( kome do kribniforna varij.) Meta in Igl. 11/27, 3.Igl.gr 3, 5Igl.gr.II, 3Igl gr 1. Ca dustalae inv.G2, NG I,-komedo hist.tip ( DCIS high gr.) i polja lobular. Ca 227+9,2280, 2281/12Ca dustalae inv. HG II NGI i fokuse in situ comedo (CORE biopsija).1778/12:-BEo Lab. Ca ductalae inv.pp.DCIS.lintraduct.) G I, NG I. Tu=6,5mm-zb. 5588-89/12:LD-bezmg.Sine meta in IGl.0/12.(op)
Hormonski receptori LDER=0 PR=0 HER=3+ Tu markeri ER=6 PR=3 HER2 1 +DD.
Sifra C 50.9

Inace, mama boluje od artritisa, osteroporoze i reume. Molim vas da mi pojasnite dijagnozu. Konzilijum je uputio da radi MR torakalne i lumbalne kicme i da pije femare. ona je femare pila do decembra a onda joj je doktorka rekla da prestane jer je proslo vise od 5 godina.
Da li mama ima neke metastaze i da li je moguce da su joj promene na kostima od artritisa osteroporoze itd... Mama u poslednje vreme ima konstantne bolove u kicmi i rebrima, koje je svojevremeno povredila i rekli su joj na snimku da je kalsifikat.
Takodje ako ima metastaze moze li se prognozirati razvoj bolesti i koliko dugo moze da zivi sa tim.
Unapred zahvalna
Gordana

Katarina Antunac, dr. med.

Postovana,
nažalost iz ovog što ste mi poslali ne mogu dati odgovor na Vaša pitanja, radi se o patohistološkim nalazima. Jedan se odnosi na operaciju iz 2008. Dakle nema podataka o proširenosti bolesti te Vam iz dostupnog ne mogu reći ima li metastaza.
Neka se svakako napravi MR kralježnice a Vi potom sa svim nalazima, tražite od onkologa da Vam pojasni o čemu se zapravo radi.