Rak dojke

kako dalje

Miruska

Postovana,
molim blize pojasnjenjeomgperisana sam 20.04 i ovo je moj izvestaj:

Dijagnoza C50.4 Neoplasma malignum mammae , quadrantis superolateralis
Anamneza Dg NEO MAMMAE i DEX c50.4
Ca lobulare invasivum mammae G2
Sivkasti , cvrsti tumor vel.2,2cm,okruzen fibrocisticnom mastopatijom.gradjen kao srednje diferencirani lobularni karcinom sa srednje izrazenom dezmoplazijom , oskudnom limfocitarnom infiltracijom strome sa vidljivom invazijom u limfne zile i perineuralne prostore ;LGL: 0/9 RTG pluca i kostiju ;b.o; UZ abdomena :b.o.
IMUNOHISTOHEMIJSKI NALAZ:
Estrogen +7 U malignim celijama je intezitet jed.ekspresije 3, procenat zastupljenosti 4, pozitivno 50% malignih celija
Progesteron +6 ...................................................................................3, ............................................3, pozitivno 15% ..........................
HER-2 onkoprotein negativan, gradus 1+ U 10% mal.celija postoji slaba diskontinuirana membranska ekspresija markera
Ki -67 U 10% tumorskih celija vidi se jedarna imunopozitivnost
Trenutno cekam poziv Konzilijuma za dalju terapiju. Zabrinuta sam , pa Vas molim da mi pojasnite kakvo je stvarno moje stanje i kakva me terapija ocekuje.
S postovanjem, Miruska

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod Vas je operacijom uklonjen zloćudni tumor iz dojke. Tumor se nije proširio u limfne čvorove pazuha te nije zahvatio druge organe, dakle trenutno bolesti nema.
Tumor je hormonski pozitivan i Her2 negativan. Marker proliferacije Ki67 je nizak što je biološki povoljno.
Vama slijedi hormonska terapija u trajanju od najmanje 5 godina te zračenje dojke i, svakako, redovne kontrole sukladno dogovoru sa svojim onkologom.