Rak dojke

Kemoterapija

tanja222

PoštoVanje, ja imam pitanje za vas,naime mama mi je operirala rak zeludca 2008, dobro se oporavila ,imala kje kemo i zračenja, onda je 2013 dizala jajnike i ispostavilo se da je i ispod njih bilo tumorskih stanica i tad je primala malo,i sad prije mjesec dana se pojavila metastaza na zdjeličnu kost,. mene sad zanima :dobila je kemoterapiju ( cis+5FLU) prima 3 dana pa 21 dan pauza,ali neznam koiko ciklusa.tako piše u nalazu, a prije toga kad je primala za ovo prethodno navedeno dobro je podnosila,-neznam kako se zvala. nije imala povracanja i mučnine i nije joj ispala kosa samo je bila malo umorna i malaksala. Dali mi možete reći kakve bi mogle bit nuspojave od te kemoterapije ,dali ispada kosa i velike mučnine s povraćanjima
. Unaprijed se zahvaljujem

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
od navedene kemoterapije mogu se javiti mučnine i povraćanje te proljevi, umor, utrnulost i peckanje u prstima ruku i nogu ali podnošenje kemoterapije je vrlo individualno. Rjeđe dolazi do opadanja kose.

tanja222

Hvala na odgovoru.Za sad je imala umor i padanje tlaka.Jako niski tlak.80. Jezik bi joj se valjao i promijenila bi facu.imala je i blagu temperaturu.Tlak je pao dva puta nakon dva tri dana od kemo.dali je ispravno davati joj samo slano i tekućinu ili jos nesto jer bi mi bila sva zbunjena izbezumljena

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana.
svakako se javite liječniku u slučaju ovakvih simptoma