Rak dojke

limfni čvorovi

ande

Pozdrav .. ukratko da opišem svoj problem. Prije dvije godine sam rodila . I onda su nažalost počeli moji problemi sa zdravljem. .ispod pazuha sa jedne strane sam napipala neke kvrzice . Otišla sam na ultrazvuk aksila iČVOROVA. Nalaz glasi ovako -SONOGRASKI OBA REZNJA ŠTITNJAČE , OBJE SUBMANDIBULARNE I PAROTIDNE ŽLIJEZDE UREDNOG I HOMOGENOG PRIKAZA NE VIDI SE PATOLOSKOG UVEĆANJA LIMFONODA. OBOSTRANO ANGULARNO POKOJI LIMFONOD S PARACENTRALNO SMJESTENOM EHOGENOM JEZGROM VELIČINE DO 10 MM .
U DONJOJ CERVIKALNOJ REGIJI DESNO (REGIJA 6)., VIDI SE SUBKUTANO SMJESTENA HIPOEHOGENA OKRUGLA ZONA UZ POSTERIORNO POJACANJR SNOPA VELIČINE 3 MM . STO DIF.DG. MOZE ODGOVARATI ATEROMU . PATOMORFOLOSKI IZMJENJENIH LIMFNIH ČVOROVA U AKSILAMA SE NE ZAPAŽA . U DESNOJ AKSILI U PREDNJEM AKSILARNOM NABORU, SUBKUTANO SMJESTENA HIPOEHOGENA ZONA VELIČINE 4 MM TAKOĐER OSOBINA ATEROMA..
MOLIM VAS DA MI PROTUMACITE NALAZ JE LI TO OPASANO ? STA RADIT DALJE . RADIOLOG MI NISTA NIJE REKAO. . DA LI JE MOGUĆE DA SE LIMFNI ČVOROVI POJAVE ZBOG UPALE ZUBA ILI ZBOG HELIKO BATERIJE U ZELUCU.. IMALA SAM BAKTERIJU I SAMA NESTALA NISAM JE LJECILA JER SAM BILA TRUDNA. .A INACE IMAN VELIKIH PROBLEMA SA ANEMIJOM. MOLIM DA MI ODGOVORITE.. HVALA .. A INACE SAM JAKO MLADA . NADAM SE DA NIJE ONO NAJGORE. .

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
ovom pretragom nisu nađeni sumnjivi limfni čvorovi već 2 ateroma- nakupine masnog tkiva veličine 3 i 4 mm koji nisu opasni.
Svakako nalaz pokažite svom obiteljskom liječniku te ga zamolite da Vam pregleda pazuh.

ande

Postovani dali je moguće da se ateromi pojave na rukama nogama ili na licu.. dali je njihovo širenje normalno. I sta učinit po tom pitanju jer je meni izašla kvrzica na ruci sa unutrašnje strane .. kako to odstraniti i da li je to povezano sa mršavoscu. .Hvala.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
javite se na pregled svom liječniku

ande

Postovana doktorice bila sam kod svog liječnika i rekla mi je da to nije ništa oni mi uopće ne objasne sta me zanima pa molim da mi vi objasnite.. ZBOG ČEGA SE JAVLJAJU ATEROMI DA LI JE OPASANO AKO IH IMA VISE NA TIJELU KAKO SE TO RJESAVA OPERACIJOM ILI ??DA LI SU ONI UZROK MRSAVOSTI. HVALA NA VASEM STRPLJENJU I ODGOVORU..