Rak dojke

mamograf ili ultra zvuk

AIDA1979

Postovani,
PISEM U IME MOJE SETRE KOJA ZIVI I RADI U NEMACKOJ.ONA IMA 36 GOD I PORODILA SE PRE 3 I PO GOD.PORODJAJ JE BIO PREDVEMEN U 7 MESECU.SA BEBOM POSLE BORAVKA U INKUBATORU SVE U REDU.
U FEBRUARU MESECU OVE GOD RADILA JE NEKE ANALIZE RUTINSKE,GINEKOLOSKI PREGLED(PAPA TEST(PALPACIJU DOJKI I SVE JE BILO U REDU.DA BI PRE NEKOLIKO DANA NA SREDINI CIKLUSA OSETILA TUPO PROBADANJE DESNE DOJKE U DONJEM DELU ISPOD BRADAVICE.
URADJEN ULTRAZVUK POKAZUJE NEKE PROMENE A NA MAMOGRAFU SE NE VIDI NISTA.IZVESNI DR KOJI JOJ JE JUCE RADIO PUNKCIJU I BIOPSIJU REKAO JE DA
TVOREVINA VELICINE OKO 8CM.
DALI JE MOGUCE DA SE RADI O NECEMU MALIGNOM A DA ONA DO SADA NIJE IMALA NIKAKVIH PROBLEMA ZDRASTVENIH.I DA SE TO NE VIDI NA MAMOGRAFU.
POSLE JUCERASNJE PUNKCIJE DOJKA KOJA JE PREDHODNO BILA MALO NATECENA VEC SE VRATILA U NORMALU...MOLIM DA MI MALO POJASNITE OVE STVARI.REZULTATI OD PUNKCIJE BICE ZA NEKOLIKO DANA.HVALA PUNO.ZABRINUTA I ZBUNJENA...

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
mamografija i UZV su dvije komplementarne metode; sve što se vidi na mamografiji ne vidi se i UZV-om i obrnuto.
Umjesto bilo kakvog nagađanja o čemu se točno radi, treba pričekati nalaz punkcije.