Rak dojke

Misljenje

nadaz

Postovani,
Molim Vas da mi ocitate gore pomenute nalaze kako bi znala o cemu se tacno radi. U pitanju su nalazi moje majke.

Ultrasonografija:
U DMK lijeve dojke zona nepravilnog oblika velicine oko 6-7mm koju je potrebno dopunski eksplorisati u dogovoru sa hirurgom radi PH verifikacije. Obje dojke fibrolipomatozno izmijenjene. U obje aksile reaktivni limfatici.
BI RADS 3-4

Mamografija:
Obje dojke involutivnog tipa. Prisutne dispazicne promjene. Na spoju lateralnih kvadranata, nepravilna kondenzacija, zrakastih izdanaka velicine oko 8mm. BI RADS LD 0? DD2. ACR 1.

Prvo je uslijedila mamografija a nakon nje ultrasonografija.

Najljubaznije Vas molim da mi pomognete u razjasnjavanju dijagnoze kao i da mi date neki savjet u vezi sa istim.

Toplo Vas pozdravljam i unaprijed se zahvaljujem.

Ana Zdrale

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Mamografijom i ultrazvukom kod vaše je majke nađena tvorba u dojci koja je vrlo sumnjiva da je karcinom. Zbog toga joj je odmah predloženo da se promjena odstrani operacijom i pregleda patohistološki i na taj način utvrdi da li se radi o karcinomu ili ne. Također, aki se radi o karcinomu utvrditi će se njegov točni tip i proširenost te će se moći odrediti i daljnje liječenje.