Rak dojke

Molim savjet

Lolica98

Dobar dan!
U velikoj dam brizi danima i jako me strah!
Naime,prije godinu dana sam napipala kvrzicu ispod ljeve bradavice..na uzv mi nista nije receno sem da se kanalic upalio i doc ponovo za 3 mj... Na ponovnom uzv ona nije bila vidiljiva i ponovo za 4 mj sam trebala otici...tocnije u 4mj i nisam otisla!
Pijem Diane 35 vec 4 mj i na Roacutanu sam 1 mj...od pocetka uzumanja konrtracepcije dojke su se povecale a bolna kvrzica se pojavila u zadnja 2 tj.ispod bradavice...koja je pocrvenila i kao da je puna gnoja kao da ce prsnuti jer je okolo crveno a pri vrhu bjelo.
Bila sam kod dok i na uzv i pijem antibiotik vec 5 dana...neboli vise jako al je crveno dosta...
Nalaz uzv glasi;
Lijevo iza areole ispod mamile na granici donjih kvadranata prikaze se zadebljanje koze i potkozja,iza po rsno smjesten hipoehogeni nejasno ogranicen areal vel.3x3 cm a u njemu sirok galaktiformni kanalici,najveva sirina 7mm u njemu sedimendirani sadrzaj sa fluktacijom!
U likevoj aksili se vide uvecani kuglasti I.cvorovi kortrksta vel.1 cm.
DD mastitis,upalni detritus sa fluktacijom u dilatirarnom kanalicu i reaktivna limfadenopatija.

Imam 30 god i 3 djece
Molim vas za odgovor!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
prema na lu UZV-a radi se o upali.
Kad se upala smiri ponovite UZV, sukladno dogovoru s liejčnikom.