Rak dojke

MR dojke - pojašnjenje

majajz

Molim vas pojašnjenje MR nalaza

Na granici medijalnih kvadranata prema DMK-u lijeve dojke, u prednoj trećini dojke prikazuje se okrugli, oštro ograničen fokus pojačane postkontrastne imbibicije. koji se intezivnije imbibira na kasnijim suptrakcionim snimkama. Veličine je 5 mm. Pokazuje tip 1 krivulju preuzimanja kontrasta sa intermedijarno brzim preuzimanjem kontrastnog sredstva i perzistentnim rastom.

Zbog opisanog fokusa pojačane postkontrastne imbibicije preporuča se second look UZV.

Hvala na pojašnjenju.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
samo temeljem MR-a radiolog nije mogao sa sigurnošću reći kakve je prirode ta mala promjena od 5 mm pa, kako bi se ustanovilo točno o čemu se radi, traži i kontrolni UZV pregled