Rak dojke

Nalaz EHO dojki

Rade Tina

Postovani,
da li mozete da mi kazete Vase misljenje prema sledecim analizama:
"U Duk desne dojke,odnosno na mjestu pozitivnog palparatornog nalaza,postoji hipoehogeni i blago heterogeno strukturirani nodus koji je neravnih i spukuloznih kontura na ventralnoj strani i sa neravnomjerno zadebljalim perifokalnim rubom.Nodur je dimenzija oko 19x12mm i ima eho karakteristike expazivnog infiltrata u centralnom kvadratu desne dojke ovalna cista ispunjena gustim sadrzajem dimenzija oko 15x6mm u centralnom kvadratu lijeve dojke kao i dijelom u Duk dilatiran galaktoformni sistem takodje u centralnom kvadrantu ciste velicine 8mm uradjen eho jetre nalaz uredan"?
Hvala?

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
nažalost u desnoj dojci u njenom donjem unutarnjem dijelu gdje ste Vi ili Vaš liječnik nešto napipali, UZV-om je potvrđena sumnja na tumor. Sljedeći korak će biti citopunkcija ili biopsija te tvorbe kako bi se ustanovilo o kakvom se tumoru točno radi. O tome će ovisiti i daljnji postupci.
U dojkama su još pronađene ciste te prošireni mliječni kanalići. UZV jetre je uredan, dakle nema tvorbi sumnjivih na tumor.