Rak dojke

Nalaz mamografije

graovact

Poštovani, nalaz mamografije je sljedeći: na mamografiji u dvije projekcije dojke urednog izgleda kože i potkožja. Parenhim je mješano-involutivnog tipa, umnoženog fibroznog tkiva. U desnoj dojci je retromamilarno izraženije fibrozno tkivo s privlačenjem mamile. U lijevoj dojci u GLK prepektoralno denzna sjena vel- 10x6mm. Ne nalazi se mikrokalcifikata. U aksilama obostrano po koji limfonod.

Molim Vas da mi objasnite značenje nalaza.

Hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Nalaz mamografije je u redu za osobu srednje do starie dobi. Nema sumnivih tvorbi niti znakova zloćudnog tumora.

vojka11

Postovani,nalaz mamografije je sledeci:
Dojke lipomatozne gradje Arc 1
U desnoj dojcu supraareolarno manja ovalna senka sa grupisanim kalcifikacijama unutar nje
U levoj dojci ne vide se radioloski susp promene
Savetna prezentacija konzilijuma za nepalpabilne lezije radi odluke oo daljem tretmanu /SVAB/
BI RADS DD4a LD2
Molim vas za objasnjenje,jako sam zabrinuta.. Hvala

Katarina Antunac, dr. med.

Stovana,
opisana lezija u desnij dojci je okarakterizirana kao BIRADS4, radi se o tvorbama koje su suspektne, dakle, radiološki nisu jasno maligne te traže daljnju obradu. Najbolje bi bilo da se javite kirurgu koji se bavi bolestima dojke koji će s obzirom na nalaz mamografije te klinički status donijeti odluku o daljnjoj dijagnostici- citpounkcija ili biopsija.

Pejooo

Poštovani,
nalaz mamografije je sljedeći: U području desne dojke, donjeg vanjskog kvadranta unutar parenhima vidljivi su polimorfni grublji kalcifikati dosta raštrkani i otvorene etiologije. Potrebna je ultrazvučna kontrola i daljnja obrada.

Molim Vas da mi protumačite nalaz. Hvala unaprijed.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
na mamografiji je radiolog našao promjenu za koju nije sa sigurnošću mogao zaključiti radi li se o benignoj promjeni koja traži samo praćenje ili o malignoj. Stoga preporučuje daljnju obradu kako bi se razjasnila priroda opisane promjene. Svakako se naručite na UZV dojki, ponesite snimke i očitanje mamografije pa će se liječnik po nalazu UZV-a odlučiti za sljedeći korak: praćenje ili daljnje dijagnostičke pretrage- citopunkciju ili biopsiju.