Rak dojke

Nalaz mamografije

Diaaaaa

Poštovani

Ja vas lijepo molim da mi objasnite moj nalaz mamografije:
"Ucinjena je nativna mamografija obje dojke kojom se nalaze dojke involutivnog tipa.
Ne nalazi se suspektnih žarišnih lezija kao ni nakupina mikrokalcifikata.
Blaža fokalna asimetrija gustoće ostatnog žljezdanog parenhima u GLK lijeve dojke.
Uredan izgled kože i potkožja.
U aksilama se ne nalazi patološki povečanih limfnih čvorova.

BI-RADS 0 - preporuča se učiniti komplementarni UZV pregled dojki"

Hvala vam unaprijed

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
mamografija nije pokazala nikakvih sumnjivih promjena u smislu tumora ali bi bilo dobro, za svaku sigurnost, napraviti i UZV dojki

majzmaj

molio bih vas da mi protumačite mamografski nalaz majke žarišno poremećena struktura -desno asimetrična gustoća tkiva -desno gustoća fibrožljezdanog tkiva 25% zbog guste građe dojke preporučuje se i UZV desne i lijeve dojke. Ostalo UZV kontrola kroz 3-4 mjeseca DESNO AKSILARNO SJENA LN

BIRADS 3 PONEKAD IMA U DOJKAMA BOLOVE

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
nalaz je vjerojatno benigan ali s obzirom na dosta žljezdanog parenhima u dojkama mamografija to ne može sa sigurnošću tvrditii pa se traži i dodatni UZV kojeg svakako napravite.