Rak dojke

NALAZ RADIOLOGA

KRISTOFOR

Molim Vas pojašnjenje nalaza - mamografija
Nativna mamografija pokazuje urednu rtg strukturu kože i potkožnog masnog tkiva. Obje dojke u GLK te centralnim dijelovima inhomogeno mekotkivno zasjenjenje dijelovima fibroglandularnog tkiva uz izražene fc promjene (30-40%). U lijevoj dojci u GLK vidljiva je okrugla oštroocrtana mekotkivna sjena veličine 7mm (cista?, intramamarni limfni čvor?). U desnoj dojci na granici GK prikazuje se okrugla relativno oštro ocrtana mekotkivna sjena veličine 1,5 cm čiji je kaudalni rub na CC snimci zamućen (cista?). Drugih žarišnih promjena se ne uočava. Nema vidljivih malignih kalcifikata.
BI-RADIS 3. Učiniti kontrolni uzv pregled dojki i aksila, MMG kontrola za 1-2 godine.

Inaće u lijevoj dojci osiječam kao da je neki upalni proces, jer prilikom unosa tekućine ili jaće začinjene hrane osijećam kao da prolazi kroz tkivo,
za razliku od desne dojke. Što mi je ćiniti, osim preporučenog uzv?

Unaprijed hvala, Ivana!

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
za početak samo preporučeni UZV, a dalje sukladno nalazu