Rak dojke

Nalaz ultrazvuka

Stipe

Molim,doktore, da mi objasnite nalaz ultrazvuka koji je moja majka napravila u srpnju ove godine, a godinu dana nakon operativnog zahvata na dojci zbog karcinoma .
Budući da je moja majka dobila samo odgovor da je nalaz uredan molim za detaljnijim objašnjenjem te što jos mora učiniti.
Puno hvala na Vašem odgovoru i strpljenju.
Kontrolni UZ pregled dojki nakon operativnog zahvata te iradijacije.

UZV DOJKI :
Dojke asimetrične, desno vidljivo stanje nakon segmentektomije , sa prevalencijom masnog tkiva.
Žljezdani parenhim inhomogen, fibrozno izmijenjen
U području GLK desno prekid kontinuiteta kože sa cikatriksom , te umnoženim fibroznim tkivom uz po koji punktiformni hiperehogenitet što će ukazivati na postiradijacijsku fibrozu.
Znakova makrorecidiva ne nalazim.
Pektoralna fascija uredna.
Lijeva dojka odgovara FCM-i.
Fokalnih lezija ne nalazim.
Axilarni limfonodi se ne vizualiziraju.
Kontrola kod svog ordinariusa.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Prim. mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Kod vaše majke se rdi o potpuno urednom nalazu ultrazvuka dojki nakon operacije i zračenja. Dalje treba postupati po uputi liječnika kojem odlazi na kontrolu. U načelu potreban je pregled 3-4 puta godišnje, kasnije svakih 6 mjeseci i mamografija jedamput godišnje.