Rak dojke

Nolvadex

dadodeja

Poštovani, nakon operacije na dojci i zračenja dobila sam kao terapiju Nolvadex. Budući da se u mojoj porodici godinama boluje i umire od moždanog i srčanog udara mislite li da bih trebala napraviti neke pretrage zbog povečane opasnosti od ugruška pri korištenju tamoksifena ili eventualno promjeniti terapiju. Moram naglasiti da nisam u menopauzi tako da niti izbor lijekova nije prevelik osim uklanjanja jajnika. Na to se teško odlučujem jer teško podnosim operacije. Zahvaljujem

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Trebali biste napraviti pretrage i utvrditi kolika je zapravo kod vas opasnost od nekog tromboembolijskog incidenta. Te se stvari uglavnom događaju u starijoj dobi, a pretpostavljam da ste vi umlađoj dobi kad navodite da ste u premenopauzi. Da biste smanjili rizik moguće je uzimati antikoagulacijske ili antiagregacijske lijekove. Preporučam vam da se obratite za pomoć liječniku hematologu koji se bavi poremećajima koagulacije i tromboembolijskim bolestima.