Rak dojke

Pitanje u vezi terapije

Bojke86

Postovani, javljam se u ime svoje tetke koja je operisala rak dojke i odstanjena joj je cela dojka. Kao terapiju doktor je ukljucio i hemoterapiju te bi moje pitanje bilo da li i sta predlazeta uz hemo terapiju? Bilo kakav lek ili prirodno sredstvo a sve u cilju boljeg podnosenja hemoterapije i boljem zaceljenju. Hvala unapred i mnogo bih vam bio zahvalan ako bi mi odgovorili.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Uz kemoterapiju potrebno primijeniti lijekove za spriječavanje mučnine i povračanja uzrokovanih kemoterapijom. Postoji više takvih lijekova i uglavnom se mogu dobiti na račun zdravstvenog osiguranja. Od prirodnih lijekova koji mogu smanjti mučninu i povraćanje su preparati đumbira(ingvera) bilo u obliku đumbirovih kolačića ili đumbirovog piva("Ginger ale"blunk koje treba piti hladno.

Bojke86

Postovani, zahvalan sam vam na odgovou.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Želim vam pun uspjeh u liječenju.