Rak dojke

Planirani operativni zahvat i terapija tamoksifenom (nolvadex)

speranza

Poštovana,
Od početka srpnja prošle godine sam na terapiji nolvadexom,prethodno sam prošla 8 ciklusa kemoterapije,radikalnu mastektomiju,još 6 kemo i zračenje.Prošli tjedan sam obavila kontrolni pregled i svi nalazi su mi uredni te sam se odlučila za kirurški zahvat odstranjenja druge dojke i rekonstrukcije implantatima. Zanima me da li bi bilo poželjno napraviti pauzu u th nolvadexom,ako da koliko dugo.
Hvala

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
nema jasno definiranog stava, ovisno o testovima koagulacije koji se rade prije operativnog zahvata transfuziolog će odlučiti o eventualnom prekidu. Kako je tamoksifen lijek koji ćete koristiti godinama, ukoliko terapija i bude prekinuta na neki kraći period, ne trebate se zabrinjavati.