Rak dojke

pomoć-nalaz

lilir

Poštovani,
molim pomoć u vezi s nalazima ultrazvuka i mamografije.
Ultrazvuk: uredan nalaz inspekcije i palpacije
D.D. na9 sati prate cistični lokus periferno
Aksilarni nalaz uredan
Mamografija: Obje dojke u dva smjera pokazuju primjeren prikaz vezivnog žljezdanog tkiva,reducirana žljezdana
komponenta. Na profilnoj snimci lijeve dojke u gornjem polu, sasvim straga deferencira se ovalna
struktura, uglavnom oštro ocrtana prema okolini promjera oko 5 mm.Drugih žarišnih promjera kao
niti suspektnih mikrokalcifikata ne nalazim
Zanim me što to konkretno znači tj, da li se trebam brinuti i što trebam dalje da učinim .
Hvala na pomoći.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Mislim da nemate previše razloga za zabrinutost. Vaš nalaz ultrazvuka dojki i mamamografije potpuno su normalni. Cista koja je uočena ultrazvukom vjerojatno se prikazuje i na mamografiji uprvo onako kako je to opisano u vašem nalazu. Inače pojava cita u dojki je uobičajena i česta pojava i nema nekog većeg značenja u smislu opasnosti za nastak raka dojke.