Rak dojke

povišeni markeri

vujanic

Poštovani,
mama je prije dvije godine operirala lijevu dojku (trenutno nemam njezine nalaze). redovno odlazi na kontrole i sve je u redu. trenutno obavlja novu kontrolu i jučer je dobila nalaze krvi i markeri su joj porasli. nakon operacije je bio 28, pa je palo na 25 (predzadnja pretraga), a jučer su joj 30. danas je podigla rengen pluća i sve je u redu. ostale nalaze će imati tijekom sljedećeg tjedna. znate, kako je to kad vam je neko blizak u opasnosti, nestrpljivi ste. Zato Vas molim ako mi možete reći, koliko je opasno takvo povećanje markera.
Unaprijed zahvaljujem!
Nancy

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Povećanje markera na 30 je bez ikakvog značenja i može se smatrati da je nalaz u granicama normale. Dakle, nemate razloga za zabrinutost.

vujanic

Puno Vam hvala za odgovor!
Nancy

martika

Poštovani!
Moja majka je u posljednjih godinu dana 5 puta vadila markere dojke i svaki puta su bili povišeni - od 28 do 37.
Bila je na UZV dojke te na mamografiji i nalazi su bili uredni. Ona povremeno osjeća jake bolove u dojkama.
Zanima me Vaše mišljenje i što biste joj Vi od pregleda preporučili da obavi?
Srdačno zahvaljujem na odgovoru i lijepo Vas pozdravljam.