Rak dojke

Prestrašena ( kvržica)

galicka

Poštovani,molila bi vas samo za vase cjenjeno misljenje,posto iduci tjedam idem na pregled,ali posto sam dosta i strahu voljela bi cuti i vase misljenje.Znaci imam kvrzicu ili kao neki mali cvor koji se tokom menstruacije uveca,kasnije se smanji, pokretan je, i glatke povrsine.Nalazi se s dolje strane dojke,na dodir ponekad bolan.Inace imam 27 god,mama djecaka od 15 mjeseci. Hvala unprijed.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
pretpostavljam da je kod Vas zaključeno da je u pitanju fibroadenom?

galicka

Postovani, na pocetku vam puno hvals na javljanju.da radi se o fibro.ima 2 cm.za dalje san poslana t.kirurgu.dosta sam o tome citala i neki nevade.sam me zanima ako ipak do toga dode zanima me kakva je to operacija? Na sto bih se trbala pripremiti.hvala jos jednom

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
najviše informacija o operaciji će Vam moći dati kirurg nakon pregleda i uvida u nalaze. Bitno je gdje je fibroadenom smješten te koliko je velik u odnosu na dojku, načelno se mogu operirati u općoj ili lokalnoj anesteziji ali, ponavljam, operater Vas mora pregledati i onda će Vam moći više reći

Jelena1505

Postovani
Molila bih vas za odgovor. Dakle vec mozda nekih 6 mjeseci imam kao mali cvoric ispod desnog pazuha skroz pri dnu. Mislila sam mozda da mi nije od brijanja. Ne boli me uopste niti se mjenja. Mekan je na dodir. A inace sam u 8 mjesecu trudnoce. Po nekad osjetim kao neku bol probadajucu kroz dojku desnu ali to sam pridavala da je zbog trudnoce jer mi se znalo desavati i prije nego sto dobijem menstruaciju da mi se da bol desava.
Da li da idem na neki pregled?
I da je nesto ozbiljno u pitanju da li bi se taj cvotic mijenjao? A inace je kao zrno graska obal bez neravnina

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
da je nešto ozbiljnije u pitanju, čvorić bi se svakako mijenjao tijekom 6 mjeseci ali Vi se ipak čim prije javite liječniku radi pregleda.

dreamfall

Poštovani,
Imam 34 godine.Prije dva mjeseca na desnoj dojci iznad bradavice sam napipala kvržicu. Kvržica je ovalnog oblika, nije bolna, glatka je i, čini mi se, pomična, ne mijenja se kroz ciklus. To me poprilično prestrašilo pa sam otišla na uzv dojke i doktor je zaključio da je to nakupina masti i da imam jos takvih nakupina po dojkama. Uglavnom, nalaz je uredan. Ono što me u posljednje vrijeme brine je da se ta kvržica stalno povećava, sad je već i vidljiva kada zabacim ramena nazad. Ponekad mi se čini da mi se areola malo uvuče, ali dodirom se ispravi. Inace, imam dvoje djece, prvo sam dojila 6 mjeseci, drugo godinu dana, zadnje dojenje je bilo prije 7 mjeseci. Zanima me da li je potrebno tražiti drugo mišljenje, i ako da, što bi bilo bolje uraditi, novi uzv ili mamografiju? Hvala unaprijed

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
uvijek kad ste zabrinuti treba tražiti drugo mišljenje. Najvjerojatnije se ipak radi o lipomima (nakupini masti) ali ponovljeni UZV Vam nikako neće škoditi a bit ćete mirniji