Rak dojke

Rak desne dojke

Aida5555

Da li možete na osnovu ovih dijagnoza sa objasnite je li mnogo opasno jer riječ je o mojoj majci pa me zanima konkretno o kakvoj vrsti tumora je riječ. Hvala mnogo

Klinička dijagnoza: Ca mammae I.dex
Tumorectomio. SNLB regio axillaris. Mastectomio I.dex
Histološka dijagnoza:
Carcinoma ductale invasivum glandullae mammae NG2 gradiš II pT2NxMX.
Ex tempore sinus histiocytosis lymphonodorum III.
Dysplasia fibrosa partim cystica hyperplasia fibroadenomatoides focalis glandullae mammae ER+,PR+,Her2(3+)

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
kod Vaše majke se radi o hormonski ovisnom Her2 pozitivnom tumoru dojke koji se nije proširio na limfne čvorove pazuha. Majka će svakako preventivno primati hormonsku terapiju a ovisno o općem stanju i drugim bolestima od kojih eventualno boluje i kemoterapiju i terapiju Herceptinom, što će odlučiti onkolog nakon pregleda. Podaci koje ste mi poslali upućuju da se radi o najranijem stadiju bolesti koja je odstranjena te je nužna preventivna terapija kako se bolest ne bi vratila.