Rak dojke

Saliva hormonski test

zmalesev

Postovana doktorice Antunac
Molim Vas da mi protumacite moje rezultate (Saliva hormonalni test ).
TEST NAME: Result : Range:
Salivary Steroids
Estradiol 1.0 0.5-1.7 pg/mL Postmenopausal (optimal 1.3-1.7)
Progesterone 23 12-100 pg/mL Postmenopausal
Ratio: Pg/E2 23 L Optimal: 100-500 when E2 1.3-3.3 pg/mL
Testosterone 32 16-55 pg/mL (Age Dependent)
DHEAS 15.4 1-23 NG/mL (Age dependent)
Cortisol 9.7 H 3.7-9.5 ng/mL (morning)
Cortisol 1.9 1.2-3.0 ng/mL (noon)
Cortisol 1.6 0.6-1.9 ng/mL (evening)
Cortisol 0.7 0.4-1.0 ng/mL (night)
Da Vas podsjetim: Imam 57 godina, . RIGHT BREAST, NEEDLE LOCALIZATION LUMPECTOMY:
1. INFILTRATING DUCTAL CARCINOMA, GRADE II, 2.3 CM ER/PR + HER2 negative. Operacija bila December/2016.Na osnovu snimaka MRI,ultrazvuka nakon operacije nema evidencije o bolesti.
Hvala.

Katarina Antunac, dr. med.

Poštovana,
iz navedenog mogu Vam samo reći da su vrijednosti estradiola i progesterona postmenopauzalne. Test Vam može točno u sklopu kliničke slike interpretirati samo onaj tko Vas je na test i uputio.